למקרים דחופים:

איך לבדוק האם לחיילים מגיעים החזרי מס?

אם אתם חיילים משוחררים ומעוניינים לדעת האם יש סיכוי שמא מגיע לכם החזר מס, בוודאי תשמחו לקרוא שאם אתם משוחררים עד שנתיים שלוש בהחלט יכול להיות שאתם זכאים להחזרי מס. במאמר זה נספק לכם את כל המידע אודות הנושא. התחילו לקרוא..

האם אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה?

אם השתחררתם משירות חובה בצה”ל, במשטרה, במשמר הגבול או שסיימתם שירות לאומי אזרחי אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה במשך 3 שנים לאחר השחרור. הזכאות שלכם תמיד היה בהתאם למשך השירות שלכם. אם למשל עשיתם שירות לאומי במשך שנה אחת מגיעה לכם נקודת זיכוי אחת. אם עשיתם שירות לאומי שנתיים, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס.

כמה נקודות זיכוי מגיעות לכם?

אם השירות שלכם כחיילים היה מ- 12 חודשים ועד 23 חודשים, אתם זכאים לנקודת זיכוי אחת במס. אם פרק הזמן בו שירתם היה מ- 23 חודשים ויותר, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס. לגבי חיילות: אם שירתן בין שנה ל- 22 חודשים מגיעה לכם נקודת זיכוי מס אחת ואם זמן השירות שלכם בצה”ל היה 22 חודשים ויותר, אתן זכאיות לשתי נקודות.

הלכה למעשה – כיצד הדברים נעשים

אם אתם עובדים כעצמאיים תצטרכו למלא בסוף השנה טופס 1301 ולצרף לטופס את תעודת השחרור. אם אתם שכירים תצטרכו למלא טופס הצהרה (ט’ 101) ולמסור אותו למעסיק יחד עם תעודת שחרור. אם שכחתם להגיש את הדברים בזמן וכבר עברה לה שנת המס, חשוב שתהיו מודעים לעובדה שעדיין ניתן להגיש בקשה להחזר מס בלשכת פקיד השומה בעיר מגורכם וזאת עד שש שנים רטרואקטיבית.

שוכרים את שירותיהם של מומחים

בכדי לדעת כיצד ניתן לבצע את הדברים באופן המקצועי והמהיר ביותר אל מול כל הבירוקרטיה ובכך גם להגדיל את הסיכויים לקבל את שמגיע לכם בכל הקשור אל מס הכנסה, מומלץ שתאפשרו למומחים בתחום לעזור לכם. עזרה זאת יכולה לבוא לידי ביטוי בשילוב כוחות של עורך דין ורואה חשבון. ראשית כל מומחים אלו יבדקו האם אכן אתם זכאים להחזרי מס ואם כן, מהי זכאותכם המדויקת. רוב החיילים אינם מודעים לכך שהגובה של החזרי המס המגיעים להם משתנים וזאת בהתאם לפרמטרים שונים. צוות המומחים של משרד עו”ד סלי אילון ערוך לספק לכם ליווי מקצועי ולעדכן אתכם בהטבות השונות המגיעות לכם בתור חיילים משוחררים וזאת בהתבסס על ההכנסות שלכם, הסטטוס הזוגי ונתונים נוספים. בהצלחה!

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

משפטים צבאיים

מהו משפט צבאי? הליך משפטי צבאי יכול להיות הליך משמעתי פנימי, או הליך פלילי בפני בית דין צבאי. כידוע, כל מועמד לשירות בטחון [מלש”ב] וכל חייל בסדיר או מילואים, כפוף לחוקי הצבא, חוק השיפוט הצבאי, פקודות הצבא והוראות מפקדיו, וכל מי שפועל בניגוד לחוקים, הוראות

להמשך קריאה »

משפט בצבא

עמידה בפני משפט בצבא כל מועמד לגיוס וכל חייל מחויב לציית לפקודות הזימון והגיוס. היינו, כאשר מתקבל צו גיוס חל איסור חמור להתעלם מכך וחובה על מקבל הצו להגיע אל הבקו”ם ולהתנהל כנדרש ממנו. אי ציות ופעולה בניגוד לאמור בצו עלולים לגרום לחייל או למועמד

להמשך קריאה »

מדריך לעריק מצה”ל

מדריך לעריק / מדריך למשתמט מאמר זה נכתב על ידי עורך דין צבאי מומחה בדין צבאי בכלל ובתיקי עריקים בפרט על כל סוגיהם (משתמט, עריק יחידה, “עריק בקו”ם”, עריקות מהמילואים) ונועד לשמש את החיילים, במהלך העריקות או במהלך המעצר ואת בני משפחותיהם בנקודת זמן קשה

להמשך קריאה »