למקרים דחופים:

למקרים דחופים:

איך לבדוק האם לחיילים מגיעים החזרי מס?

אם אתם חיילים משוחררים ומעוניינים לדעת האם יש סיכוי שמא מגיע לכם החזר מס, בוודאי תשמחו לקרוא שאם אתם משוחררים עד שנתיים שלוש בהחלט יכול להיות שאתם זכאים להחזרי מס. במאמר זה נספק לכם את כל המידע אודות הנושא. התחילו לקרוא..

האם אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה?

אם השתחררתם משירות חובה בצה”ל, במשטרה, במשמר הגבול או שסיימתם שירות לאומי אזרחי אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה במשך 3 שנים לאחר השחרור. הזכאות שלכם תמיד היה בהתאם למשך השירות שלכם. אם למשל עשיתם שירות לאומי במשך שנה אחת מגיעה לכם נקודת זיכוי אחת. אם עשיתם שירות לאומי שנתיים, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס.

כמה נקודות זיכוי מגיעות לכם?

אם השירות שלכם כחיילים היה מ- 12 חודשים ועד 23 חודשים, אתם זכאים לנקודת זיכוי אחת במס. אם פרק הזמן בו שירתם היה מ- 23 חודשים ויותר, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס. לגבי חיילות: אם שירתן בין שנה ל- 22 חודשים מגיעה לכם נקודת זיכוי מס אחת ואם זמן השירות שלכם בצה”ל היה 22 חודשים ויותר, אתן זכאיות לשתי נקודות.

הלכה למעשה – כיצד הדברים נעשים

אם אתם עובדים כעצמאיים תצטרכו למלא בסוף השנה טופס 1301 ולצרף לטופס את תעודת השחרור. אם אתם שכירים תצטרכו למלא טופס הצהרה (ט’ 101) ולמסור אותו למעסיק יחד עם תעודת שחרור. אם שכחתם להגיש את הדברים בזמן וכבר עברה לה שנת המס, חשוב שתהיו מודעים לעובדה שעדיין ניתן להגיש בקשה להחזר מס בלשכת פקיד השומה בעיר מגורכם וזאת עד שש שנים רטרואקטיבית.

שוכרים את שירותיהם של מומחים

בכדי לדעת כיצד ניתן לבצע את הדברים באופן המקצועי והמהיר ביותר אל מול כל הבירוקרטיה ובכך גם להגדיל את הסיכויים לקבל את שמגיע לכם בכל הקשור אל מס הכנסה, מומלץ שתאפשרו למומחים בתחום לעזור לכם. עזרה זאת יכולה לבוא לידי ביטוי בשילוב כוחות של עורך דין ורואה חשבון. ראשית כל מומחים אלו יבדקו האם אכן אתם זכאים להחזרי מס ואם כן, מהי זכאותכם המדויקת. רוב החיילים אינם מודעים לכך שהגובה של החזרי המס המגיעים להם משתנים וזאת בהתאם לפרמטרים שונים. צוות המומחים של משרד עו”ד סלי אילון ערוך לספק לכם ליווי מקצועי ולעדכן אתכם בהטבות השונות המגיעות לכם בתור חיילים משוחררים וזאת בהתבסס על ההכנסות שלכם, הסטטוס הזוגי ונתונים נוספים. בהצלחה!

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

פטור מטעמי הווי משפחתי

שחרור משירות צבאי לחיילות עקב נישואין או הריון מהו פטור מהצבא עקב נישואין או הריון? חובת שירות בצה”ל חלה גם על בנות. תקופת השירות נקבעת בהתאם לתפקיד ונעה סביב שנתיים. יחד עם זאת, לפוקד קיימת סמכות שלא לקרוא למלש”ב (מועמד לשירות בטחון) לשירות, מטעמים שונים

להמשך קריאה »

פטור אי התאמה לצה”ל

וועדת התאמה לשירות הינה וועדה המתכנסת על מנת לדון בעניינו של חייל המגלה קשיים במהלך שירותו הצבאי, מסיבות שונות, ביניהן קשיי הסתגלות למסגרת הצבאית, נסיבות משפחתיות, כלכליות ואחרות המקשות על החייל בהמשך שירותו הצבאי. לרוב, מדובר בוועדה הרלוונטית לחיילים אשר ביצעו מספר נפקדויות או עריקויות

להמשך קריאה »

פטור לישראלים השוהים בחו”ל

חובת שירות בצה”ל המוטלת על אזרחים ישראלים השוהים בחו”ל פטור משירות צבאי לישראלים בחו”ל איננו עניין אוטומטי. חובת השירות בצבא חלה על כל אזרח ישראלי, בין אם הוא מתגורר בישראל ובין אם לא, בין אם בכוונתו להשתקע בה ובין אם לא. כך, גם צעירים אשר

להמשך קריאה »