למקרים דחופים:

איך לבדוק האם לחיילים מגיעים החזרי מס?

אם אתם חיילים משוחררים ומעוניינים לדעת האם יש סיכוי שמא מגיע לכם החזר מס, בוודאי תשמחו לקרוא שאם אתם משוחררים עד שנתיים שלוש בהחלט יכול להיות שאתם זכאים להחזרי מס. במאמר זה נספק לכם את כל המידע אודות הנושא. התחילו לקרוא..

האם אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה?

אם השתחררתם משירות חובה בצה"ל, במשטרה, במשמר הגבול או שסיימתם שירות לאומי אזרחי אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה במשך 3 שנים לאחר השחרור. הזכאות שלכם תמיד היה בהתאם למשך השירות שלכם. אם למשל עשיתם שירות לאומי במשך שנה אחת מגיעה לכם נקודת זיכוי אחת. אם עשיתם שירות לאומי שנתיים, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס.

כמה נקודות זיכוי מגיעות לכם?

אם השירות שלכם כחיילים היה מ- 12 חודשים ועד 23 חודשים, אתם זכאים לנקודת זיכוי אחת במס. אם פרק הזמן בו שירתם היה מ- 23 חודשים ויותר, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס. לגבי חיילות: אם שירתן בין שנה ל- 22 חודשים מגיעה לכם נקודת זיכוי מס אחת ואם זמן השירות שלכם בצה"ל היה 22 חודשים ויותר, אתן זכאיות לשתי נקודות.

הלכה למעשה – כיצד הדברים נעשים

אם אתם עובדים כעצמאיים תצטרכו למלא בסוף השנה טופס 1301 ולצרף לטופס את תעודת השחרור. אם אתם שכירים תצטרכו למלא טופס הצהרה (ט' 101) ולמסור אותו למעסיק יחד עם תעודת שחרור. אם שכחתם להגיש את הדברים בזמן וכבר עברה לה שנת המס, חשוב שתהיו מודעים לעובדה שעדיין ניתן להגיש בקשה להחזר מס בלשכת פקיד השומה בעיר מגורכם וזאת עד שש שנים רטרואקטיבית.

שוכרים את שירותיהם של מומחים

בכדי לדעת כיצד ניתן לבצע את הדברים באופן המקצועי והמהיר ביותר אל מול כל הבירוקרטיה ובכך גם להגדיל את הסיכויים לקבל את שמגיע לכם בכל הקשור אל מס הכנסה, מומלץ שתאפשרו למומחים בתחום לעזור לכם. עזרה זאת יכולה לבוא לידי ביטוי בשילוב כוחות של עורך דין ורואה חשבון. ראשית כל מומחים אלו יבדקו האם אכן אתם זכאים להחזרי מס ואם כן, מהי זכאותכם המדויקת. רוב החיילים אינם מודעים לכך שהגובה של החזרי המס המגיעים להם משתנים וזאת בהתאם לפרמטרים שונים. צוות המומחים של משרד עו"ד סלי אילון ערוך לספק לכם ליווי מקצועי ולעדכן אתכם בהטבות השונות המגיעות לכם בתור חיילים משוחררים וזאת בהתבסס על ההכנסות שלכם, הסטטוס הזוגי ונתונים נוספים. בהצלחה!

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

בחירת עורך דין בקורונה

בחירת עורך דין צבאי בקורונה

בין אם מבקשים להגיש תביעה בגין השגת תגמולים מטעם משרד הביטחון, בין אם זקוקים לייצוג מקצועי מול מח"ש, בין אם נפתח נגדכם הליך שימוע צבאי ומבקשים לקיים גישור מקצועי ובין אם מבקשים עזרה מקצועית על מנת לעבור תפקיד צבאי, נראה שגם לכם לא יזיק ייצוג של עורך דין

להמשך קריאה »

עריקות – מה זה צו 12?

השירות הצבאי במדינת ישראל, הוא כידוע, שירות חובה. החל מגיל 16 נחשבים כל נער ונערה בישראל מועמדים לשירות בטחון (מלש"בים), הם אינם עוד רשאים להחליט החלטות משמעותיות לגבי השנים הבאות ללא קבלת רשות מפורשת מרשויות הגיוס מאחר והם מועמדים לגיוס, ובשנה הקרובה יחלו הליכי המיון

להמשך קריאה »
פטור מהצבא לבעלי צרכים מיוחדים

פטור מהצבא לבעלי צרכים מיוחדים

צעירים רבים מעוניינים להתגייס לצבא כדי לשרת את המדינה, ללמוד נושאים חדשים וליהנות מהחוויה העוצמתית. עם זאת יש צעירים בעלי צרכים מיוחדים שאינם יכולים להתגייס לצבא לאור המוגבלויות השונות של כל אחד מהם ולכן הם זקוקים להוציא פטור משירות צבאי. אופן קבלת פטור משירות צבאי

להמשך קריאה »