למקרים דחופים:

איך לבדוק האם לחיילים מגיעים החזרי מס?

אם אתם חיילים משוחררים ומעוניינים לדעת האם יש סיכוי שמא מגיע לכם החזר מס, בוודאי תשמחו לקרוא שאם אתם משוחררים עד שנתיים שלוש בהחלט יכול להיות שאתם זכאים להחזרי מס. במאמר זה נספק לכם את כל המידע אודות הנושא. התחילו לקרוא..

האם אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה?

אם השתחררתם משירות חובה בצה”ל, במשטרה, במשמר הגבול או שסיימתם שירות לאומי אזרחי אתם זכאים לנקודות זיכוי במס הכנסה במשך 3 שנים לאחר השחרור. הזכאות שלכם תמיד היה בהתאם למשך השירות שלכם. אם למשל עשיתם שירות לאומי במשך שנה אחת מגיעה לכם נקודת זיכוי אחת. אם עשיתם שירות לאומי שנתיים, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס.

כמה נקודות זיכוי מגיעות לכם?

אם השירות שלכם כחיילים היה מ- 12 חודשים ועד 23 חודשים, אתם זכאים לנקודת זיכוי אחת במס. אם פרק הזמן בו שירתם היה מ- 23 חודשים ויותר, מגיעות לכם שתי נקודות זיכוי במס. לגבי חיילות: אם שירתן בין שנה ל- 22 חודשים מגיעה לכם נקודת זיכוי מס אחת ואם זמן השירות שלכם בצה”ל היה 22 חודשים ויותר, אתן זכאיות לשתי נקודות.

הלכה למעשה – כיצד הדברים נעשים

אם אתם עובדים כעצמאיים תצטרכו למלא בסוף השנה טופס 1301 ולצרף לטופס את תעודת השחרור. אם אתם שכירים תצטרכו למלא טופס הצהרה (ט’ 101) ולמסור אותו למעסיק יחד עם תעודת שחרור. אם שכחתם להגיש את הדברים בזמן וכבר עברה לה שנת המס, חשוב שתהיו מודעים לעובדה שעדיין ניתן להגיש בקשה להחזר מס בלשכת פקיד השומה בעיר מגורכם וזאת עד שש שנים רטרואקטיבית.

שוכרים את שירותיהם של מומחים

בכדי לדעת כיצד ניתן לבצע את הדברים באופן המקצועי והמהיר ביותר אל מול כל הבירוקרטיה ובכך גם להגדיל את הסיכויים לקבל את שמגיע לכם בכל הקשור אל מס הכנסה, מומלץ שתאפשרו למומחים בתחום לעזור לכם. עזרה זאת יכולה לבוא לידי ביטוי בשילוב כוחות של עורך דין ורואה חשבון. ראשית כל מומחים אלו יבדקו האם אכן אתם זכאים להחזרי מס ואם כן, מהי זכאותכם המדויקת. רוב החיילים אינם מודעים לכך שהגובה של החזרי המס המגיעים להם משתנים וזאת בהתאם לפרמטרים שונים. צוות המומחים של משרד עו”ד סלי אילון ערוך לספק לכם ליווי מקצועי ולעדכן אתכם בהטבות השונות המגיעות לכם בתור חיילים משוחררים וזאת בהתבסס על ההכנסות שלכם, הסטטוס הזוגי ונתונים נוספים. בהצלחה!

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

טלפונים שימושיים לחייל

בספר טלפונים שימושי לחייל זה תוכלו למצוא את רשימה מלאה של טלפונים שימושיים לחייל : יחידת מיטב, לשכות גיוס, קצין פניות הציבור, נציב קבילות חיילים, משטרה צבאית, פרקליטות צבאית, מדור דין משמעתי, בתי דין צבאיים, טלפונים בכלא צבאי [כלא 4 וכלא 6] גורמי גחל”ת [גורמי

להמשך קריאה »

חקירת מצ”ח – המדריך המלא

מדריך לנחקר – חקירת מצ”ח מאמר זה נכתב על ידי עורך דין צבאי מומחה בחקירות תיקי מצ”ח בעבירות סמים, מין, רכוש, שימוש בנשק ועבירות המתה, והוא נועד לשמש את הנחקרים ובני משפחותיהם בנקודת זמן קשה זו בחייהם. במאמר זה תוכלו למצוא מידע מועיל ויעיל, אשר

להמשך קריאה »

דיני צבא

עורך דין מומחה בתחום דיני צבא כל חייל או מי שמועמד לשירות צבאי, עלול למצוא את עצמו במערכת יחסים מורכבת עם המערכת הצבאית, בין אם במסגרת של הליכים מול רשויות הצבא בעניינים רפואיים, נפשיים ואחרים, ובין אם מדובר בהליכים משפטיים צבאיים, , מתעוררות שאלות שונות

להמשך קריאה »