למקרים דחופים:

צה"ל עובר דרומה – בונה את קריית המודיעין החדשה

קריית המודיעין תכיל כ 2500 דונם בעלות הקמה של כ 12 מיליארד שקלים

כחלק ממהלך לאומי "להעביר את צה"ל" לאיזור הנגב ולבסס את דרום המדינה כבסיס מרכזי ומשמעותי של הצבא, תוקם בשנים הקרובות קריית מודיעין עצומה בגודלה, שעתידה להיות ביתם של כשבעת אלפים חיילים בסדיר ועוד כחמשת אלפים משרתי קבע. הקרייה אמורה לאפשר מגורים נוחים לחיילים ולייצר פרנסה לאנשים רבים נוספים, אשר ייקחו חלק – בין אם כתושבי המקום ובין אם כעובדים בו בלבד – במיצוב הנגב כמקומה של זרוע המודיעין החזקה הנבנית ונרקמת בו.

קריית המודיעין החדשה – בסיס עתידי לאלפי משרתי חובה וקבע

מסתמן כי סיוע של עורך דין מקרקעין בעסקאות נדל"ן הצפויות להירקם בליקית, בה תוקם הקרייה, יידרש עבור אלפי אנשי קבע מתחום המודיעין שבוודאי יבקשו להקים בה את ביתם ואת משפחתם. האינטרס הוא, לכאורה, ברור: מגורים נוחים בבסיס שבו משרתים אנשי הקבע, המייתרים את הצורך בנסיעות ארוכות עד לבסיס – כאשר המשמעות היא הטבה משמעותית באיכות החיים של אותם חיילים, שהיום מתמודדים עם בזבוז משווע של זמן עבודה ופנאי יקר, שאותו הם "מבלים" בכבישי ישראל. העובדה כי חלק ניכר מהם בעלי משפחות, ככל הנראה יהווה מוקד משיכה לפרויקט העתידי הזה ויזרז את האכלוס, העתיד להתחיל ב2026.

עם זאת, למעלה ממחצי תושביה של קריית המודיעין צפויים להיות, כאמור, חיילים צעירים יותר בשירות סדיר של צה"ל, אשר יהיו זקוקים לפתרונות הגעה לבסיס עצמו – ובראשן תשתיות מפותחות מספיק שיאפשרו גישה קבועה ונוחה לתחבורה ציבורית. בנוסף, חשוב להבין את מורכבות התמודדותו של צה"ל עם תהליך בנייה של פרוייקט כזה ואכלוסו, בעיקר בתחום החיילים הסדירים, אשר זקוקים למעטפת של טיפול, הגנה וליווי צמודים – במגוון מישורי החיים – ואשר צפויים להתמודד עם קשיים לא מעטים, מעצם מגוריהם בבסיס גדול ממדים כמו שעתידה להיות קריית המודיעין החדשה.

האתגר של צה"ל במתן מעטפת כוללת למתגוררים בקריית המודיעין

צפיפות האוכלוסין הצפויה, בתומו של שלב האכלוס שיחל בשנת 2026, עתידה להעמיד את קריית המודיעין כ"מועדת לפורענות" בכל הנוגע למקרי פשיעה ועבירות פליליות שונות, שלמרבה הצער שיעורן בקרב אוכלוסיית החיילים עולה בשנים האחרונות – בעיקר בבסיסים גדולים שבהם משרתים אלפי חיילים בתפקידים מגוונים. ייצוג משפטי הולם בבתי הדין הצבאיים וליווי מקצועי במקרים של חקירות מצ"ח, הם צורך מיידי וחשוב ביותר, על מנת שחיי היום יום במתחם זה יתנהלו בצורה מסודרת ויאפשרו ניהול ופיקוד תקינים בכל הענפים בבסיס.

מבט כולל על הצרכים של החיילים העתידים לשהות בקרייה הדרומית, תוך שימת דגש דווקא על המשרתים בסדיר – שזקוקים לסיוע במגוון מישורי חייהם, בשל גילם ואופי תפקידם ולרוב בשונה ממשרתי הקבע – הוא בגדר הכרחי. ההתמקדות צריכה להיות בטיפול נבון בקשיים ובמתן התמיכה הנדרשת, בעיקר במקרים אקוטיים בתחום הפלילים – זאת מתוך רצון להעניק סיוע איכותי ומקצועי של עורך דין צבאי בעל ניסיון בייצוג וליווי חיילים, לאורך שנים.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

משרד הביטחון

הכרה בבעיות רפואיות על ידי משרד הביטחון

הכרה בבעיות רפואיות אנשי שירות סדיר, קבע וכוחות הביטחון השונים אשר נפצעו או חלו במהלך שירותם הצבאי זקוקים למסמכים של הכרה בבעיות רפואיות שלהם על ידי משרד הביטחון, כדי לקבל קצבאות וטיפולים רפואיים שונים באופן שוטף. ההתנהלות מול משרד זה כרוכה במהמורות רבות והמטופלים עוברים

להמשך קריאה »
שימוש בלתי חוקי בנשק בצבא

שימוש בלתי חוקי בנשק

במהלך השירות הצבאי ישנם חיילים המסתבכים בגין עריקה, השתמטות ועבירות פליליות אחרות. מקרה חמור מאוד הוא ההסתבכות בעבירות נשק. ההמלצה היא לפנות באופן מיידי לעו"ד פלילי ולקבל ייצוג. המאמר יעסוק בשימוש בלתי חוקי בנשק וכיצד להתמודד עם עבירות מסוג זה. עבירות במסגרת צבאית בזמן השירות

להמשך קריאה »

זכויותיו של אזרח עובד צה"ל

אזרחי עובדי צה"ל מועסקים במערכת הביטחון והם אינם נדרשים ללבוש מדים או נחשבים לחלק מהצבא הסדיר. לאזרחים עובדי צה"ל, יש מעמד מיוחד. בזכות אותו מעמד, הם גם זכאים לזכויות מיוחדות. אז מהם הזכויות? כל זאת ונושאים נוספים במאמר שלפניכם. אזרחים עובדי צה"ל וזכויות כפי שנאמר

להמשך קריאה »