עו”ד צבאי קרדונר בראיון בגל”צ – טיפול רפואי לקוי בחיילים בכלא 4

חייל כלוא בכלא 4 התמוטט ובמשך שעה לא הצליחו מפקדים וחיילים להעירו. רק לאחר שעה של טלטולים, שפיכת מים על גופו, וניסיונות רבים, הצליחו להעירו. החייל התעורר במצב של הלם, והיה מטושטש בהמשך היום. למרות שמדובר באירוע חריג הדורש התייחסות מיוחדת ובדיקה של מצבו הרפואי של החייל, החייל לא ראה רופא בכלא הצבאי במשך יומיים ולא זכה להתייחסות. רק לאחר פרסום המקרה זומן החייל לבדיקת רופא. האזינו בגלי צה”ל לראיון של עו”ד צבאי אודליה קרדונר.

http://glz.im/Pm2Y

 

לכתבה >
עריק עם פיגור בכלא צבאי – MAKO

חייל הסובל ממוגבלות שכלית כלוא בכלא 4 ומשפחתו דורשת לשחררו מהכלא ומהצבא, שוחרר בעקבות ייצוג משרדנו

לכתבה >
זיכוי חייל משימוש בסמים בצבא – חיפוש לא חוקי בטלפון

זיכוי חייל משימוש בסמים בצבא בעקבות חיפוש לא חוקי בטלפון.

זיכוי – בית הדין הצבאי מזכה חייל שהואשם בעבירה של שימוש בסם מסוג LSD בתוך הבסיס, ופוסל הודעות ווצאפ מפלילות, עקב אי חוקיות החיפוש במכשיר הסלולארי

הפרקליטות הצבאית הגישה נגד חייל, המשרת בתפקיד של נהג מבצעי, כתב אישום חמור אשר ייחס לו עבירה של שימוש בסם מסוג LSD בתוך יחידה צבאית. הבסיס הראייתי לכתב האישום היה חיפוש בטלפון שנערך לחייל, בו נמצאו תמונות של בולים, וכן מסרונים כתובים והודעות קוליות בתוכנת וואטאפ בהן הנאשם מודה בביצוע העבירות.

החייל שכר את שירותינו לייצגו בהליכים המשפטיים בבית הדין הצבאי ואנו כפרנו בכתב האישום תוך שהסוגיה המרכזית שעמדה להכרעת בית הדין הצבאי היתה חוקיות החיפוש בטלפון.

במסגרת שמיעת הראיות נחקרו חוקרי מצ”ח בבית הדין בנושא שאלת ההסכמה לחיפוש, כאשר טענו כי הגם שהחייל חתם על טופס הסכמה לחיפוש בטלפון, החיפוש אינו חוקי, לאחר שההסכמה שניתנה לא היתה מדעת, וכי ממילא, בנסיבות העניין החיפוש אינו חוקי.

כמו כן טענו כי היות שהפגיעה בזכויות הינה כה חמורה, יש לפסול את הראייה ולזכות את החייל. בנוסף, ולחילופין, טענו כי גם אם בית הדין יקבל את הראיות, הרי נותר ספק סביר באשמתו של הנאשם, שכן יתכן שהשיחות שהתנהלו היו בגדר ההלצה ולא מוכיחות כי נעשה שימוש בפועל.

בית הדין הצבאי דן באריכות בטענות עורכי הדין הצבאיים קרדונר רוני ואודליה מצד הנאשם, ובטענות הפרקליטות הצבאית, ומצא לנכון לקבוע כי בנסיבות העניין, לא היתה הסכמה מדעת לחיפוש בטלפון, ואף קיבל את טענותינו כי ההפרה הינה כה חמורה, עד כי יש לפסול את הראיה.

בנוסף, בפסק דין ארוך ומנומק, מצא בית הדין הצבאי הנכבד להביע את עמדתו בסוגיית קבילות חיפוש בטלפון שנעשית שלא בנוכחותו של הנחקר, תוך שסבר כי דרך המלך הינה צו בית משפט וספק אם ניתן לאפשר חיפוש בטלפון שלא במעמד הנחקר על בסיס הסכמתו בלבד.

ולבסוף, בית הדין הצבאי קבע כי גם ניתוח ההקלטות מוכיח, כי אכן נותר ספק סביר בדבר אשמתו של הנאשם. אמנם, יש בסיס לחשד כי הנאשם מעורב בעולם הסמים, אולם לא ניתן לקבוע מעל ומעבר לכל ספק סביר כי אכן נעשה שימוש בסם.

לכתבה >
MAKO- לוכדי עריקים עוצרים עריקה ושוברים את ידה 12/2015

עריקה לקוחת המשרד נעצרה על ידי לוכדי עריקים אשר שברו את ידה במהלך המעצר. העניין מצוי בחקירה של היחידה לחקירות פנים של צה”ל.

לכתבה >
חדשות ערוץ 2- חיילת תקפה מדריכת כלואים בכלא צבאי

מקרה האלימות של חיילת כלפי מדריכת כליאה בכלא הצבאי, מעורר שאלות ותמיהות בנוגע למהירות הטיפול של מצ״ח בתלונות שעניינן אלימות כלפי שוטרים, לעומת בירור תלונות הפוכות של חיילים נגד שוטרים.
ראוי כי קמצ”ר יפעל לבחון את כל התלונות באופן שווה והוגן, שכן העדר שיוויון בבירור התלונות, גורר אחריו תיסכול ומירמור עמוק אצל החיילים הכלואים, אשר נתונים במצב של חוסר אונים.

לכתבה >
MAKO- הרוצח תבע ייצוגית את שב”ס וזכה ב-100,000 ש”ח בגין הפקעת מחירי טלכרדים

תביעה ייצוגית שהוגשה ע״י קרדונר-חברת עו״ד ונוטריון ואושרה : מדובר בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד שירות בתי הסוהר בגין גביית מחיר גבוה מהמותר על טלכרדים בקנטינות בתי הכלא בניגוד לדין. התובע הייצוגי, אסיר עולם, זכה לפיצוי בסך 100,000 שקלים, יתר האסירים הכלואים בכל מתקני השב״ס פוצו בסכום כולל של כמיליון שקלים, ונפסק שכ״ט עו״ד בסך 200,000 ש״ח.

לכתבה

לכל הכתבות אודות “קרדונר חברת עורכי דין ונוטריון”

לכתבה >
עו”ד אודליה קרדונר בראיון אצל אורלי וגיא

עו”ד אודליה קרדונר בראיות בתכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10, בעניין חייל המארינס שנעצר בגין השתמטות בת 10 שנים מצה”ל.

לכל הכתבות אודות “קרדונר חברת עורכי דין ונוטריון”

לכתבה >
Walla- בג”ץ נגד הצבא בעניין אי-גיוס בעלי מוגבלויות

הגשת בג”ץ נ’ הצבא ע”י עורך דין צבאי רוני קרדונר, בעניין מדיניות הצבא בנוגע לאי-גיוס בעלי מוגבלויות.

לכתבה

לכל הכתבות אודות “קרדונר חברת עורכי דין ונוטריון”

 

לכתבה >
כלכליסט- תביעה ייצוגית נגד חברות הסלולאר

אישור תביעה ייצוגית תקדימית נגד חברות הסלולאר.

לכתבה >
רדיו ללא הפסקה-הגיע לבקר את אחיו הלוחם בעזה ונעצר בגין השתמטות מצה”ל
YNET- ייצוג חייל מארינס שנעצר בגין השתמטות מצה”ל

ייצוג חייל מארינס שהגיע מארצות הברית ונעצר בגין השתמטות בת 10 שנים מצה”ל.

לכתבה >
YNET- פטור מצה”ל בהחלטה מיוחדת לחייל המארינס

לוחם המארינס שוחרר מצה”ל בהחלטה מיוחדת של מפקד מיטב נוכח בקשת סנגוריו, עו”ד צבאי רוני קרדונר ועו”ד צבאי אודליה קרדונר לשחררו מצה”ל בגין שירות מקביל בצבא ארצות הברית.

לכתבה >
MAKO- פגיעה בזכויות חיילים עצורים בכלא 4

פגיעה בזכויות חיילים עצורים בכלא 4- פנייתה של עו”ד אודליה קרדונר למפקד כלא 4, בבקשה לביטול נוהל פוגעני אשר מגביל כניסת עורכי דין לכלא 4 בצריפין .

לכתבה >
חדשות 2- הכרזת עריקות חרף המלצת פסיכיאטרית להישאר בבית

סיפורה של חיילת לקוחת משרדנו, שפנתה אלינו בעקבות התעלמות גורמי רפואה צבאית מהמלצת פסיכיאטרית במיון לפיה היא לא יכולה לחזור לתפקידה הצבאי. חרף מתן ימי מחלה ע״י פסיכיאטרית המיון – הכריזה היחידה על החיילת כעריקה. לכן, פנינו לגורמים רפואיים צבאיים וגורמי ייעוץ משפטי, ולאור פנייתנו החיילת הובאה לבדיקה נפשית ופוטרה משירות בפרופיל 21 התואם את מצבה הנפשי הקשה, ללא כל הליך משפטי או משמעתי בגין עריקות בת חודשיים.

לכתבה >
הארץ – החשוד בעבירות מין שוחרר לביתו

 

זוהי כתבה הסוקרת חשוד בעבירות מין שיוצג על ידי משרדנו, ואשר שוחרר לביתו.

לכתבה >