למקרים דחופים:

איך לבחור עורך דין צבאי באינטרנט?

רבים חושבים שמערכת משפט היא מערכת משפט, ללא תלות בסוג ובאופי הסוגיה שעומדת על הפרק. עם זאת, מי שמגיע מתוך מערכת המשפט הצבאית, יודע שמדובר בשני גופים מעט שונים. אומנם קיימים אותם חוקים, אך בכל זאת ניתן למצוא הבדלים. במערכת הצבאית יש עבירות שנחשבות יותר חריפות, ויש שפה שמחזיקה בקודים משלה. מכאן ממש כפי שלא לוקחים עורך דין צבאי לענייני משפחה עבור סיטואציה שנוגעת להשקעה כלכלית, כך גם לא נבחר בעורך דין המשפחתי שלנו עבור סיטואציה שנוגעת לצבא. כיצד אם כן ניתן למצוא עורך דין צבאי שיענה על הצורך ויעמוד בציפיות? הכנו לכם מדריך מזורז! 

נעזרים ברשת הדיגיטלית ומתחילים לאסוף שמות

במקרה זה נראה שלא תחפשו המלצות אצל חברים וקרובי משפחה. אם כי מדובר בנושא אישי שלא תרצו להפיץ ואם כי רוב הסיכויים שאנשים שמסביבכם לא נתקלו בצורך להיעזר בעורך דין צבאי. מה כן עושים? מנצלים את הפלטפורמות החברתיות. חפשו בגוגל, ביוטיוב ובפייסבוק. כנסו לפורומים של חיילים ובקשו הצעות. מה עוד? כל הצעה יש לבחון בקפידה, ולו באמצעות כתבות ופרסומים ברשת הדיגיטלית. 

לאחר חיפוש אחר עורך דין לענייני צבא באינטרנט עורכים סינון

אם עומדים מול רשימה של עורכי דין צבאיים שמבחינה ראשונית נראית מבטיחה, זהו בדיוק הזמן לעבור לסינון הראשוני. 

יש לוודא שעורך הדין עומד ב3 תנאים חשובים: 

  • מחזיק באישור לייצג בפני הרשות הצבאית (לולא אותו אישור לא יתאפשר שאותו עורך דין ייצג בבית הדין הצבאי). 
  • מומחה בנושא שעומד על הפרק (ממש כמו בתחום האזרחי, התמקצעות בנישה הרלוונטית מאוד חשובה). 
  • עומד בתקציב שאפשרי מבחינתכם לשלם (אין זה הגיוני להתחיל להיכנס לפרטים ורק מאוחר מדי לגלות שהשירות אינו בהישג יד). 

מנהלים שיחת הבהרה מול העורך דין הצבאי

לאחר שעומדים מול 2/3 שמות של עורכי דין צבאיים שעומדים בקריטריונים הבסיסיים, יש להעלות הילוך. פה יש לבחון מהי רמת המקצועיות, היחס האישי ואופי החשיבה. לשם כך עליכם להכין מקצה שאלות שנוגעות לנושא, וזאת כדי לבחון את אופי התשובות. אינכם מבינים דבר בנושא, ועל כן תוהים כיצד תוכלו לנהל שיחה מקצועית עם עורך דין? ובכן אכן שאלה במקום, ועל כן נמליץ ללמוד מעט אודות המקרה. לשם כך ניתן לקרוא מאמרים ברשת ואפילו לסכם מספר נקודות חשובות – כאלו שיותר מעניינות אותכם. 

בקשו חוות דעת של לקוחות

אומנם אינכם במעמד של לזמן עדים, אך אתם כן במעמד של לבקש מאותו עורך דין צבאי לדבר עם לקוחות קודמים. לאחר שמוצאים עורך דין צבאי שנראה רציני ושהוא זמין, רצוי לבקש ממנו לדבר עם לקוחות קודמים. בקשה זו הגיונית, כך שאין לחוש בושה. פה נחדד שאל תתפשרו לדבר רק עם לקוח אחד, אלא תבקשו לדבר לפחות עם שניים/שלושה. בעת השיחה אל תתמקדו בתוצאה, אלא ביכולת של עורך הדין, ברמת ההשקעה וביחס הכולל. 

השלב הסופי - בחינת הצעת מחיר

עדיין מתלבטים איך לבחור עורך דין צבאי באינטרנט? בקשו מעורך הדין שיסביר לכם מהו הערך המוסף שהוא מעניק. לפי אופי התשובה תדעו טוב יותר אם אכן קיבלתם החלטה נבונה. עוד נציין שהרבה פעמים גם אם הצעת המחיר שקיבלתם עומדת ביכולות הכספיות שלכם, עדיין אין זה אומר שהמחיר הגיוני ואינו גבוה מדי. לשם כך טוב לדעת שניתן להיעזר במגוון טבלאות שעוסקות בנושא, טבלאות שנמצאות באופן פומבי ברשת. עוד נציין שבעת בדיקת המחיר, יש להבדיל בין מקרים שבהם רק מבקשים להכין תצהיר, למקרים שבהם מבקשים להגיש ערעור, או לקבל שעת ייעוץ. מדוע? פשוט כי עבור כל שירות המחיר מעט שונה.  

שיהיה בהצלחה! 

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

נהיגה בשכרות

נתפסת בנהיגה בשכרות במהלך השירות הצבאי? כל מה שאתה חייב לדעת

במהלך השירות הצבאי אתם למעשה “רכוש” צה”לי, מה שחיילים רבים לא לוקחים בחשבון כאשר הם יוצאים לבלות בסוף השבוע. אם חיילים או חיילות נתפסים נוהגים שיכורים, הם בדרך כלל יצטרכו להסתייע בעורך דין צבאי. יחד עם זאת, אין בכך חובה, ולעיתים, יהיה אפשרי להסתייע גם

להמשך קריאה »
עורך דין צבאי מומלץ

המלצות וטיפים לבחור עורך דין צבאי מומלץ

המלצות וטיפים לבחור עורך דין צבאי מומלץ – אין שאלה שגם בעולם הצבאי נחוצים שירותים של עורכי דין, אך יש להבין שבכל הנוגע לעולם הצבאי הרבה פעמים הדברים מעט יותר סבוכים, כך שלא מעט קצינים, נגדים, חיילים ואנשי מילואים מוצאים את עצמם נאלצים להגן על

להמשך קריאה »

חקירת מצ”ח – המדריך המלא

מדריך לנחקר – חקירת מצ”ח מאמר זה נכתב על ידי עורך דין צבאי מומחה בחקירות תיקי מצ”ח בעבירות סמים, מין, רכוש, שימוש בנשק ועבירות המתה, והוא נועד לשמש את הנחקרים ובני משפחותיהם בנקודת זמן קשה זו בחייהם. במאמר זה תוכלו למצוא מידע מועיל ויעיל, אשר

להמשך קריאה »