למקרים דחופים:

איך לבחור עורך דין צבאי באינטרנט?

רבים חושבים שמערכת משפט היא מערכת משפט, ללא תלות בסוג ובאופי הסוגיה שעומדת על הפרק. עם זאת, מי שמגיע מתוך מערכת המשפט הצבאית, יודע שמדובר בשני גופים מעט שונים. אומנם קיימים אותם חוקים, אך בכל זאת ניתן למצוא הבדלים. במערכת הצבאית יש עבירות שנחשבות יותר חריפות, ויש שפה שמחזיקה בקודים משלה. מכאן ממש כפי שלא לוקחים עורך דין צבאי לענייני משפחה עבור סיטואציה שנוגעת להשקעה כלכלית, כך גם לא נבחר בעורך דין המשפחתי שלנו עבור סיטואציה שנוגעת לצבא. כיצד אם כן ניתן למצוא עורך דין צבאי שיענה על הצורך ויעמוד בציפיות? הכנו לכם מדריך מזורז! 

נעזרים ברשת הדיגיטלית ומתחילים לאסוף שמות

במקרה זה נראה שלא תחפשו המלצות אצל חברים וקרובי משפחה. אם כי מדובר בנושא אישי שלא תרצו להפיץ ואם כי רוב הסיכויים שאנשים שמסביבכם לא נתקלו בצורך להיעזר בעורך דין צבאי. מה כן עושים? מנצלים את הפלטפורמות החברתיות. חפשו בגוגל, ביוטיוב ובפייסבוק. כנסו לפורומים של חיילים ובקשו הצעות. מה עוד? כל הצעה יש לבחון בקפידה, ולו באמצעות כתבות ופרסומים ברשת הדיגיטלית. 

לאחר חיפוש אחר עורך דין לענייני צבא באינטרנט עורכים סינון

אם עומדים מול רשימה של עורכי דין צבאיים שמבחינה ראשונית נראית מבטיחה, זהו בדיוק הזמן לעבור לסינון הראשוני. 

יש לוודא שעורך הדין עומד ב3 תנאים חשובים: 

  • מחזיק באישור לייצג בפני הרשות הצבאית (לולא אותו אישור לא יתאפשר שאותו עורך דין ייצג בבית הדין הצבאי). 
  • מומחה בנושא שעומד על הפרק (ממש כמו בתחום האזרחי, התמקצעות בנישה הרלוונטית מאוד חשובה). 
  • עומד בתקציב שאפשרי מבחינתכם לשלם (אין זה הגיוני להתחיל להיכנס לפרטים ורק מאוחר מדי לגלות שהשירות אינו בהישג יד). 

מנהלים שיחת הבהרה מול העורך דין הצבאי

לאחר שעומדים מול 2/3 שמות של עורכי דין צבאיים שעומדים בקריטריונים הבסיסיים, יש להעלות הילוך. פה יש לבחון מהי רמת המקצועיות, היחס האישי ואופי החשיבה. לשם כך עליכם להכין מקצה שאלות שנוגעות לנושא, וזאת כדי לבחון את אופי התשובות. אינכם מבינים דבר בנושא, ועל כן תוהים כיצד תוכלו לנהל שיחה מקצועית עם עורך דין? ובכן אכן שאלה במקום, ועל כן נמליץ ללמוד מעט אודות המקרה. לשם כך ניתן לקרוא מאמרים ברשת ואפילו לסכם מספר נקודות חשובות – כאלו שיותר מעניינות אותכם. 

בקשו חוות דעת של לקוחות

אומנם אינכם במעמד של לזמן עדים, אך אתם כן במעמד של לבקש מאותו עורך דין צבאי לדבר עם לקוחות קודמים. לאחר שמוצאים עורך דין צבאי שנראה רציני ושהוא זמין, רצוי לבקש ממנו לדבר עם לקוחות קודמים. בקשה זו הגיונית, כך שאין לחוש בושה. פה נחדד שאל תתפשרו לדבר רק עם לקוח אחד, אלא תבקשו לדבר לפחות עם שניים/שלושה. בעת השיחה אל תתמקדו בתוצאה, אלא ביכולת של עורך הדין, ברמת ההשקעה וביחס הכולל. 

השלב הסופי - בחינת הצעת מחיר

עדיין מתלבטים איך לבחור עורך דין צבאי באינטרנט? בקשו מעורך הדין שיסביר לכם מהו הערך המוסף שהוא מעניק. לפי אופי התשובה תדעו טוב יותר אם אכן קיבלתם החלטה נבונה. עוד נציין שהרבה פעמים גם אם הצעת המחיר שקיבלתם עומדת ביכולות הכספיות שלכם, עדיין אין זה אומר שהמחיר הגיוני ואינו גבוה מדי. לשם כך טוב לדעת שניתן להיעזר במגוון טבלאות שעוסקות בנושא, טבלאות שנמצאות באופן פומבי ברשת. עוד נציין שבעת בדיקת המחיר, יש להבדיל בין מקרים שבהם רק מבקשים להכין תצהיר, למקרים שבהם מבקשים להגיש ערעור, או לקבל שעת ייעוץ. מדוע? פשוט כי עבור כל שירות המחיר מעט שונה.  

שיהיה בהצלחה! 

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

חייל אישור עבודה

הוצאת אישור עבודה במהלך השירות הצבאי – המדריך המלא

השירות הצבאי ידוע כאינטנסיבי מאוד וכצרכן זמן כבד, חיילים רבים מתקשים לעמוד בעומס הכלכלי ולעיתים אף נדרשים לתמוך במשפחותיהם במקביל לשירות. הצבא מאפשר לעבוד תוך כדי השירות, אך הדבר מצריך אישור עבודה מיוחד. מי יכול להוציא אישור, מה הדרכים לעשות את זה ומה הקשר של

להמשך קריאה »

מידע לנפגעים על רקע מיני

33.0145 איסור פגיעה על רקע מיני תוקף סעיפים 1 עד 50 מה- 16 באוקטובר 2007 הגדרות1. בפקודה זו:א. "הטרדה מינית" היא כל אחד מהמעשים המפורטים להלן:1) סחיטה באיומים, כמשמעה בסעיף 428 לחוק העונשין, כשהמעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני;2) מעשים מגונים, כמשמעם בסעיפים

להמשך קריאה »

רישום פלילי מופחת

מהו רישום פלילי מופחת בגין הרשעה בבית דין צבאי? ברחבי הארץ קיימים 3 בתי דין אשר בהם נשפטים חיילים השייכים לפיקודים השונים, לפי החלוקה הבאה: בית דין צפון- פיקוד צפון וחיל ים; בית דין מרכז- פיקוד מטכ"ל, מרכז, חיל אוויר ועורף; בית דין דרום- פיקוד

להמשך קריאה »