למקרים דחופים:

בחירת עורך דין צבאי בקורונה

בין אם מבקשים להגיש תביעה בגין השגת תגמולים מטעם משרד הביטחון, בין אם זקוקים לייצוג מקצועי מול מח”ש, בין אם נפתח נגדכם הליך שימוע צבאי ומבקשים לקיים גישור מקצועי ובין אם מבקשים עזרה מקצועית על מנת לעבור תפקיד צבאי, נראה שגם לכם לא יזיק ייצוג של עורך דין צבאי. עם זאתנשאלת השאלה כיצד בתקופת הקורונה שבה לא ממהרים לצאת מהבית (או לקיים פגישות) ניתן לבחור באופן מושכל ובטוח עורך דין צבאי, ובכך בדיוק נעסוק במאמר הנוכחי. 

רגע לפני שבוחרים עורך דין צבאי מיישרים קו 

רגע לפני שנצלול לתוך שורה של המלצות, נעצור ליישר קו. כאשר מחזיקים בסטטוס של חייל סדיר מערכת המשפט האזרחית אינה מהווה פקטור משפיע, אלא מערכת משפט צבאית נכנסת לתמונה, מערכת שבה כל השופטים והפרקליטים הם קצינים. עם זאת, עורכי הדין שמייצגים את הנאשמים זוכים להחזיק בסטטוס של אזרחים, אך עליהם להיות מוכרים מטעם המערכת הצבאית, משמע בעוד שבעולם האזרחי ניתן לבחור בין אינספור עורכי דין, הרי שהמסגרת הצבאית מצמצמת את סך האפשרויות. לאור הנאמר, ניתן לבחור רק בעורך דין שמחזיק ברישיון ייעודי, כזה שמאשר להופיע בפני בית המשפט הצבאי, ועל כן בעת בחירת עורך דין הצעד הראשון הוא לוודא שאותו עורך דין רצוי מחזיק באישור המדובר.   

4 טיפים מקדימים לקראת בחירת עורך דין צבאי 

כיוון שבתקופת הקורונה אין למהר לקיים פגישה פרונטלית, מומלץ לקיים את הפגישה רק לאחר שסגורים שעורך הדין שעומד מולכם הוא אכן האחד עבורכם. אי לכך אנו ממליצים להקדים ולבצע 4 צעדים שיסייעו לבחור את עורך הדין המתאים ביותר: 

  1. התמחות נקודתית – חשוב לבחור בעורך דין צבאי שבקיא בתחום שעומד על הפרק, וזאת כי ניסיון נקודתי חשוב ביותר  עשוי לקצר הליכים ולהציג את הצד שלכם בצורה הטובה ביותר.  
  2. ניסיון  ניסיון מאוד חשובלא רק כדי להציג את הצד שלכם בצורה אידאלית, אלא בין היתר ניסיון עשוי להשפיע לטובה על בחירת השופט שמולו תעמדו, וזאת כי עורך הדין יידע איזה שופט עשוי לגלות יותר סלחנות.
  3. ערכו שיעורים בית מקדימים  תמיד מוטב להרגיש בנוח לבקש מעורך הדין שיפנה ל3 מקרים שדי זהים למקרה שלכם, וזאת על מנת לבחון שביעות רצון מצד הלקוחות. עורך הדין הפנה רק ללקוח אחד? אל תמהרו לסמוך עליו. עורך דין צבאי פנים מול פנים  
  4. עלות  מוטב מראש להבין מהי עלות השירות, ולא ברגע האחרון להבין שהכול טוב ויפה אך המחיר בעייתי. בחרו במחיר שנחשב סביר (לא גבוה ולא זול מדי).

    עורך דין צבאי פנים מול פנים  

    לאחר שערכתם את הבדיקות שלכם ומצאתם עורך דין צבאי שאתם חשים שהוא יוביל בדרך בטוחה ונעימה לכל אורך התהליך, מוטב לבחון האם מעדיפים שיחת זום, או לחלופין שיחה פנים מול פנים. אם אכן מחליטים על שיחה ב4 עיניים כל שצריך לעשות זה לקחת מסכה, לוודא שגם עורך הדין עוטה מסכה ופשוט להתחיל להתעמק בפרטי המקרה  בהצלחה! 

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

טלפונים שימושיים לחייל

בספר טלפונים שימושי לחייל זה תוכלו למצוא את רשימה מלאה של טלפונים שימושיים לחייל : יחידת מיטב, לשכות גיוס, קצין פניות הציבור, נציב קבילות חיילים, משטרה צבאית, פרקליטות צבאית, מדור דין משמעתי, בתי דין צבאיים, טלפונים בכלא צבאי [כלא 4 וכלא 6] גורמי גחל”ת [גורמי

להמשך קריאה »

ביקורים בכלא צבאי – מדריך

חוק גיוס חובה הוא חוק שבבסיסו כי על כל אזרח במדינה החובה לשרת אותה. עבור רבים, התרומה למדינה בכל הקשור לשירות הביטחון היא זכות גדולה, וגם רבים אלו המסכמים את השירות שלהם כמאד משמעותי. במסגרת כמו צה”ל ישנם חוקים ברורים, ובעת שעוברים על אותם החוקים

להמשך קריאה »

וועדה רפואית בצבא

לעיתים קרובות קובעת ועדה רפואית בצבא פרופיל שאינו תואם למצב הרפואי ולשאיפותיו של המועמד, בין אם רצונו להגיע לתפקידים בחי”ר או לקבל פטור משירות צבאי. במקרה זה, קיימת אפשרות לערער אל ועדה רפואית גבוהה יותר או לבקש כי הוועדה הראשונה תעיין שוב בחומרים. ההחלטה על

להמשך קריאה »