למקרים דחופים:

גיוס לצבא לבעלי רקע נפשי

בגיל 18 בני נוער רבים מתגייסים לצבא, אך עבור חלק מהמועמדים לשירות צבאי אשר סובלים מבעיות נפשיות שונות, המערכת הצבאית אינה מתאימה להם ולכן הם אמורים להתנהל מול הצבא כדי לקבל שחרור משירות צבאי וזאת על רקע נפשי.

התנהלות באמצעות עורך דין צבאי

במקרים הללו יש לפנות לגורמים ספציפיים בצבא. הדרך הנכונה לביצוע מהלך זה היא באמצעות עורך דין צבאי המתמקצע בתחום זה. לאור המיומנות הרבה שלו, הוא יודע כיצד להנחות את המועמד לשירות כיצד לבצע מטלה זו וגם להשיג את השחרור המבוקש.

בשלב הראשון מעמד מגיע עם הזימון לצו הראשון בבסיס קליטה ומיון ולאור מצבו הוא מבקש להיפגש עם פסיכיאטר צבאי כיוון שרק בסמכותו לבדוק את הנושא באופן מעמיק ורק לאחר מכן להוריד לו את הפרופיל ל – 21 ולשחרר אותו מהשירות הצבאי.

מדובר בהליך שאורך זמן עד שנערכת הבדיקה של הקב"ן וברוב המקרים אם אכן מדובר בבעיה מוכרת שמגובה במסמכים, ישוחרר המועמד לשירות.

טיפול במקרים חריגים

מי שסובל מבעיות נפשיות לאורך שנים, מאובחן על ידי גורמים שונים כמו פסיכותרפיסטים אשר מטפלים בהם. זה קורה אם אדם סובל מדיכאון ומחרדה ולאור ההשלכות של המחלות הללו הוא מקבל טיפול כדי לשפר את מצבו ועל מנת שמצבו לא ידרדר על כל ההשפעות של המצבים הללו. יש אחרים שמטופלים על ידי פסיכותרפיסטית מומחית עקב בעיות בקשירת יחסים חברתיים, זוגיים ומשפחתיים, או עקב נושאים של זהות מינית שמאפיינת את קהילת הלהט"בים.

שירות צבאי של בעלי רקע נפשי

יש גם מקרים שבהם המועמדים לשירות לא מצליחים להשתחרר לפני הגיוס ולכן הם עוברים את הטירונות, דבר שמשפיע עליהם קשות ולכן לא אחת בחופשה הראשונה הם נוסעים הביתה ולא חוזרים לאחר מכן לבסיס.

רק לאחר התערבותו של עורך דין צבאי שמכיר את המערכת ופונה לגורמים הרלוונטיים, הנושא נבדק באופן מעמיק ומשחררים את החייל לאור הבעיה הנפשית שלו. לאור הנושא הרגיש גם אם החייל הפסיק את שירותו באמצע כיוון שהשירות אינו מתאים לו לאור הבעיות הנפשיות שלו, מקלים עליו והוא לא נענש על עובדה זו.

עורך דין צבאי

בכל מה שקשור להתנהלות מול גורמים צבאיים חשוב להיעזר בעורך דין צבאי מומחה אשר שימש בעבר פרקליט צבאי והוא מכיר באופן מדויק את ההתנהלות הצבאית ואת החוקים השונים כדי לפתור כל בעיה מול הגורמים הנכונים כזה שיתן לכם ליווי מקצועי ותוצאות הטובות ביותר עבורכם.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

המלצות עורך דין צבאי

המלצות על עורך דין צבאי

השירות הצבאי הוא מורכב ולא מתאים לכל אחד, כאשר ישנם חיילים רבים אשר לאור חוק גיוס חובה מוצאים את עצמם במסגרת קשוחה ומאתגרת שהם לא מסוגלים להתמודד עם חוקיה – הן בגלל בעיות אישיות והן בגלל נסיבות משפחתיות אשר משפיעות עליהם וגורמות להם לחיכוך עם

להמשך קריאה »

מחיקת רישום פלילי על עבירות מלפני השירות הצבאי

נוהל המלצת צה”ל למחיקת רישום פלילי לחיילים על עבירות שביצעו טרם שירותם הצבאי רישום פלילי הוא רישום משטרתי כתוצאה מהליך משפטי שהסתיים בהרשעה ובגזר דין. רישומים בגין תיקים פתוחים המצויים בחקירה, או תיקים סגורים אשר לא התגבשו לכדי כתב אישום ונסגרו מטעמים של העדר ראיות או

להמשך קריאה »

רישום פלילי מופחת

מהו רישום פלילי מופחת בגין הרשעה בבית דין צבאי? ברחבי הארץ קיימים 3 בתי דין אשר בהם נשפטים חיילים השייכים לפיקודים השונים, לפי החלוקה הבאה: בית דין צפון- פיקוד צפון וחיל ים; בית דין מרכז- פיקוד מטכ"ל, מרכז, חיל אוויר ועורף; בית דין דרום- פיקוד

להמשך קריאה »