למקרים דחופים:

הכרה בבעיות רפואיות על ידי משרד הביטחון

הכרה בבעיות רפואיות

אנשי שירות סדיר, קבע וכוחות הביטחון השונים אשר נפצעו או חלו במהלך שירותם הצבאי זקוקים למסמכים של הכרה בבעיות רפואיות שלהם על ידי משרד הביטחון, כדי לקבל קצבאות וטיפולים רפואיים שונים באופן שוטף. ההתנהלות מול משרד זה כרוכה במהמורות רבות והמטופלים עוברים הרבה מאד סבבים מול הוועדות הרפואיות כדי להסדיר את הזכויות שלהם שנראות בתחילת הדרך כמובנות מאליהן, אך הדבר לא כך. לא אחת יוצאי יחידות עילית נדרשים לסיוע של עורך דין צבאי כדי להתמודד עם כל המערך הרחב של הגורמים המקצועיים שמטפלים בכך. כיוון שלעיתים הם עושים כל שניתן כדי לא להכיר בזכויות האלמנטריות של מי ששירת את המדינה ונתן את כל כולו כדי להשיג את המטרות ואת המשימות שהוצבו בפניו. הדבר מקבל חשיבות רבה יותר כאשר משפחת המטופלים נזקקת לסיוע של עורך דין ירושה לאור העובדה שאדם זה נפטר לאחר מחלה או פציעה אשר קשורים למהלך השירות הצבאי שלהם. כדי לקבל הכרה בבעיות רפואיות ובקשר שלהן למקרה ולתוצאותיו, על המשפחה להוכיח קשר נסיבתי ורק לאחר מכן היורשים והשאירים יוכלו לקבל את מלוא הזכויות וההטבות שמגיעות להם. לא יהיה זה פיצוי על אובדן של אדם יקר, אך לכל הפחות הם יוכלו להמשיך את חייהם באופן מכובד כאשר יש להם הכנסות חודשיות שיסייעו להם באופן שוטף.

הגעה לוועדות רפואיות לצורך הכרה בבעיות רפואיות

בהתנהלות היום יומית של אדם שהוא חולה או סובל מהשלכות אשר קשורות לפציעה שלו במהלך השירות הצבאי הן כחייל סדיר, כאיש קבע או משויך לכוחות הביטחון, עליו לעבור ועדות רפואיות אשר יעניקו לו הכרה בבעיות רפואיות, כיוון שהן נובעות משירות זה.

סיוע של עורך דין צבאי

לא אחת המטופלים אינם זוכים בהכרה זו ולכן מחוסר ברירה הם שוכרים את שירותיו של עורך דין צבאי שיסייע להם. לאור העובדה שעורך דין זה שירת לאורך שנים בפרקליטות או בתביעה הצבאית הוא מכיר היטב את המערכת ואת החוקים הנוקשים של המערכת הצבאית ובהתאם לכך הוא נוקט אסטרטגיה נכונה כדי לעזור ללקוח שלו.

ברוב המקרים עורך דין זה מגיע יחד אתו לפגישה עם חברי הוועדה הרפואית, מגיש להם את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים כולל חוות דעת של מומחים בתחומם, אשר מסווגים את התוצאה הרפואית להתנהלות מסוימת הקשורה לשירות הצבאי. כאשר עורך דין זה מסביר לחברי הוועדה באופן מפורט ומעמיק את כל ההתרחשויות, קיים סיכוי גבוה הרבה יותר שהמטופל יקבל הכרה בבעיות רפואיות.

סיוע לאחר מותו של המטופל

אם אדם זה לא קיבל הכרה בבעיות רפואיות במהלך חייו ובסופו של דבר הוא נפטר, המשפחה מבקשת סיוע של עורך דין ירושה כדי שיעזור להם להכיר בעובדות לאחר מותו של יקירם ובדרך זו הם יוכלו למצות את מלוא הזכויות המגיעות להם.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

צה"ל עובר דרומה – בונה את קריית המודיעין החדשה

קריית המודיעין תכיל כ 2500 דונם בעלות הקמה של כ 12 מיליארד שקלים כחלק ממהלך לאומי "להעביר את צה"ל" לאיזור הנגב ולבסס את דרום המדינה כבסיס מרכזי ומשמעותי של הצבא, תוקם בשנים הקרובות קריית מודיעין עצומה בגודלה, שעתידה להיות ביתם של כשבעת אלפים חיילים בסדיר

להמשך קריאה »
המלצות עורך דין צבאי

המלצות על עורך דין צבאי

השירות הצבאי הוא מורכב ולא מתאים לכל אחד, כאשר ישנם חיילים רבים אשר לאור חוק גיוס חובה מוצאים את עצמם במסגרת קשוחה ומאתגרת שהם לא מסוגלים להתמודד עם חוקיה – הן בגלל בעיות אישיות והן בגלל נסיבות משפחתיות אשר משפיעות עליהם וגורמות להם לחיכוך עם

להמשך קריאה »
שימוש בלתי חוקי בנשק בצבא

שימוש בלתי חוקי בנשק

במהלך השירות הצבאי ישנם חיילים המסתבכים בגין עריקה, השתמטות ועבירות פליליות אחרות. מקרה חמור מאוד הוא ההסתבכות בעבירות נשק. ההמלצה היא לפנות באופן מיידי לעו"ד פלילי ולקבל ייצוג. המאמר יעסוק בשימוש בלתי חוקי בנשק וכיצד להתמודד עם עבירות מסוג זה. עבירות במסגרת צבאית בזמן השירות

להמשך קריאה »