למקרים דחופים:

המלצות על עורך דין צבאי

השירות הצבאי הוא מורכב ולא מתאים לכל אחד, כאשר ישנם חיילים רבים אשר לאור חוק גיוס חובה מוצאים את עצמם במסגרת קשוחה ומאתגרת שהם לא מסוגלים להתמודד עם חוקיה – הן בגלל בעיות אישיות והן בגלל נסיבות משפחתיות אשר משפיעות עליהם וגורמות להם לחיכוך עם הצבא ומערכת אכיפת החוק שלו.

כמו כן, בשל העובדה שבמסגרת הצבא קיימת מערכת משפטית שונה בתכלית מהנהוג באזרחות, כלומר – פועלים על סמך מערכת חוקים שונה, כמו גם כזו שבמסגרת הרשעה בה העונשים הצפויים חמורים יותר משמעותית מהנהוג באזרחות – במאמר הקרוב נרחיב על האופן בו ניתן להתמודד עם אישומים במסגרת הצבא, כלומר כיצד לבחור איך עורך דין צבאי מומלץ.

ניסיון ועיסוק מרכזי במשפט צבאי

בהמשך לכך, הדרך לבחירת עורך דין צבאי עוברת בראש ובראשונה בהתאמת האדם הנכון לתיק עימו אתם צפויים להתמודד. כלומר, העברות בצבא משתנות ונעות על קשת מאוד רחבה, החל מעברות עריקות ונפקדות אשר מהוות עבירה על חוקי הצבא בלבד, ועד לכדי עבירות סמים ו/או אלימות פיזית או מינית אשר מהוות עבירה על הדין הפלילי ומצריכות עיסוק שונה בתכלית.

לכן, פרט לציון המובן מאליו – שבעת עניין פלילי המערב את הצבא חובה להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי ולא להיעזר בכל בעל רישיון עריכת דין שנקלע בדרככם, חשוב לציין לא פחות כי גם בין שלל עורכי הדין הצבאיים שנמצאים בשוק, מומלץ ונכון לבחור עורך דין צבאי שבקיא ופועל בתחום בו האישום עוסק.

כלומר, לאדם שמואשם בעבירת שימוש בסמים, עו"ד צבאי מומלץ יהיה כזה שבקיא בתקנות הצבא לעבירות שכאלו, כמו גם מחזיק בניסיון עבר אל מול הפרקליטות הצבאית בייצוג נאשמים שהועמדו לדין בשל כך.

עו"ד צבאי מומלץ – יוצא מערכת צבאית

בנוסף לכך, לעתים רבות ניתן לראות נאשמים אשר מיוצגים על ידי עורכי דין אשר הינם יוצאיה של המערכת המשפטית הצבאית עצמה, כאשר גם לכך יש יתרון משמעותי ומהותי בעת העמדה לדין על ידי צה"ל.

הסיבה לכך היא שבעת הליך משפטי, עצם היכולת של עורך הדין שלכם להבין את התהליכים וקבלת ההחלטות שעומדת בפני הצד השופט היא חסרת תקדים, במיוחד כאשר מדובר במערכת המשפט הצבאית, אשר נוהגת באופן שונה ושאינו זהה למערכת המשפט האזרחית. לכן, עורך דין צבאי אשר היה בעבר חלק מהמערכת הצבאית עצמה, יכול במידה רבה לסייע לנאשם לשטוח את טענותיו אל מול בית הדין בצורה טובה יותר מאשר עורכי דין מקבילים לו.

עורך דין לייעוץ משפטי ולא רק לייצוג

כמו כן, שימוש נוסף וחשוב עבור חיילים אשר מתקשים עם צה"ל וזקוקים לסיוע משפטי על מנת להשתחרר בהקדם מהצבא, הוא ייעוץ מטעם עורך דין אשר יכול לבאר לחייל עצמו את נסיבותיו, וחשוב מכאן את המהלך הנכון ביותר עבורו מעתה ואילך על מנת שיוכל להשתחרר.

כלומר, לעתים חיילים אשר הגיעו למערכת הצבאית ואינם מתאימים לה מפאת נסיבות אישיות ו/או רפואיות, זקוקים להכוונה חיצונית מטעם עורך דין על מנת שזה יסביר להם את האפשרויות השונות בהן הם יכולים לבחור על מנת להשתחרר בהקדם ולהתמודד עם בעיותיהם האישיות.

לסיכום – עו"ד צבאי מומלץ מומלץ הוא כזה שמציע פתרון

כפי שניתן להבחין מן הכתוב לעיל, עורך דין צבאי מומלץ הוא כזה שיאפשר לכם כלקוחותיו להתמודד עם הסוגייה המשפטית שאליה נקלעתם בהקדם, כאשר בעת ההתמודדות מול צה"ל, כגוף ענק ומסובך, התמודדות זו עלולה להיות קשה במיוחד ובעלת סיכויי הצלחה נמוכים אילו ניגשים אליה ללא הסיוע הנכון.

כמו כן, על מנת להבטיח כי התהליך יצלח כראוי ויצדיק את עצמו, חשוב להיעזר בנציגים משפטיים, כלומר עורכי דין, אשר מגיעים מן הרקע הנכון, קרי עיסוק משפטי צבאי, כמו גם כאלו אשר התמודדו בעבר (ובהצלחה) עם הנסיבות איתן כעת אתם מתמודדים בעצמכם, שכן לניסיון ולהכרות עם המערכת הצבאית יש משקל לא מבוטל.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

חקירת מצ"ח – המדריך המלא

מדריך לנחקר – חקירת מצ"ח מאמר זה נכתב על ידי עורך דין צבאי מומחה בחקירות תיקי מצ”ח בעבירות סמים, מין, רכוש, שימוש בנשק ועבירות המתה, והוא נועד לשמש את הנחקרים ובני משפחותיהם בנקודת זמן קשה זו בחייהם. במאמר זה תוכלו למצוא מידע מועיל ויעיל, אשר

להמשך קריאה »

פטור לישראלים השוהים בחו"ל

חובת שירות בצה"ל המוטלת על אזרחים ישראלים השוהים בחו"ל פטור משירות צבאי לישראלים בחו"ל איננו עניין אוטומטי. חובת השירות בצבא חלה על כל אזרח ישראלי, בין אם הוא מתגורר בישראל ובין אם לא, בין אם בכוונתו להשתקע בה ובין אם לא. כך, גם צעירים אשר

להמשך קריאה »

מהן חנינות החגים לחיילים כלואים?

“חודש הרחמים והסליחות” אינו רק סיסמה או קלישאה. תקופת החגים בכלל וחגי תשרי בפרט, היא תקופה המאופיינת בסלחנות שיפוטית, במזג רחום מצד גורמי אכיפת החוק ואף סלחנות מצד גורמי הכליאה. חיילים אשר נשפטו בפני בית דין צבאי ו/או חיילים אשר נדונו בדין משמעתי לעונשי מחבוש של

להמשך קריאה »