למקרים דחופים:

וירוס קורונה בצהל – כל המידע

נגיף הקורונה, אשר מעורר בהלה רבה בשבועות אחרונים ברחבי העולם, הוא חלק ממשפחה גדולה של נגיפים אשר גורמים למחלות בבעלי חיים ובבני אדם. נמצא כי המחלה עוברת בין בני אדם בצורה הדומה לשפעת, דרך טיפות זעירות אשר מתפזרות בזמן שיעול של נושא נגיף. בשל כך, ככל שצפיפות בני האדם גבוהה יותר, כך עולה הסיכוי להידבק בנגיף.
בדומה לשפעת, תסמיני הקורונה כוללים חום, שיעול, קשיי נשימה וקוצר נשימה. הדבר מקשה על זיהוי של הידבקות בקורונה, משום שהיא דומה בתסמיניה למחלות אחרות האופייניות לדרכי הנשימה. הקורונה אינה מהווה סכנה גדולה לאנשים צעירים ובריאים, אך היא יכולה להיות מסוכנת מאד לאנשים מבוגרים וחולים עם מחלות רקע.
המספרים מראים כי כ-3% נפטרים מהמחלה. נתונים אלה נמוכים משמעותית בקרב הקהילה הצעירה והבריאה.

עד שעולם הרפואה יפתח חיסון לקורונה, כיצד ניתן להימנע ממנה?

1. מומלץ להימנע ממגע עם אנשים ככלל, ומגע עם אנשים בבידוד בפרט.

2. יש לכסות את הפה בעזרת טישו או ממחטה בזמן עיטוש. בהיעדרם יש להתעטש למרפק ולא לכף היד.

3. מומלץ לשטוף את הידיים בתדירות גבוהה, ולהקפיד במיוחד לעשות זאת לפני ארוחות, לאחר שימוש בשירותים ולאחר עיטוש.

מי חייב להישאר בבידוד?

רשימת ההנחיות מטעם משרד הבריאות מתעדכנת באופן שוטף, ויש לעקוב אחריה על מנת לדעת מהן ההנחיות החדשות, בייחוד אם שבתם מחו״ל לאחרונה. נכון לכתיבת שורות אלה, כל אדם אשר חזר מאוסטריה, איטליה, אנדורה, גרמניה, הונג קונג, יפן, מצרים, מקאו, סין, סינגפור,סן מרינו, ספרד, צרפת, קוריאה הדרומית, שוויץ או תאילנד – מחויב להיכנס לבידוד של 14 יום. בנוסף, כל אדם ששב לישראל מכל יעד בחו״ל, החל מתאריך 9/3/2020 בשעה 20:00, נדרש להיכנס לבידוד ביתי למשך 14 ימים מרגע חזרתו.

הנחיות לגבי קורונה בצבא

בנוסף, צה״ל הוציא מספר הנחיות אשר נועדו להגן על ביטחון החיילים ולמנוע את התפשטות הנגיף בקרבם.

להלן ההנחיות נכון לתאריך 9.3.2020:

1. אירועים במבנים יתקיימו עד 100 איש, ובשטח פתוח עד 500 איש.

2. אירועים צבאיים (לרבות טקסי סיום של קורסים) יתקיימו ללא אזרחים מחוץ לצה”ל.

3. הורים שילדיהם מתגייסים אינם רשאים להגיע לבקו״ם.

4. משרתים ששבו לישראל מכל מדינות העולם אינם רשאים להיכנס לבסיסי צה״ל במשך שבועיים מיום הגעתם ארצה – גם אם אינם מחויבים בבידוד.

5. בהתאם להנחיית הרמטכ”ל, לא מתאפשרת יציאת חיילי צה”ל (בשירות חובה ובקבע) ועובדי צה”ל לחו”ל, בתפקיד או באופן פרטי.

6. חייל, במידה וחזרת ב-14 הימים האחרונים מחו״ל, והופיעו אצלך תסמינים נשימתיים (שיעול, קוצר נשימה וכו’) או חום, יש לפנות בהקדם לייעוץ טלפוני!

הנחיות פניה לייעוץ טלפוני

– בזמן שהייה בבית יש להתקשר למוקד מד”א במס’ 101.

– בזמן שהייה בבסיס יש להתקשר למוקד ‘מקול הלב’ 03-9489999

– אין לפנות למרפאה/מיון ללא הודעה מוקדמת מראש.

– יש להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

כולנו תקווה כי ימצא חיסון בקרוב וכי הקורונה תחלוף מהעולם בהקדם, ועד אז – הישמעו להוראות צה״ל ומשרד הבריאות.

משרד עורך דין צבאי קרדונר מאחלים לכולכם רפואה שלמה!

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

זכויות חיילים דתיים

מסלול “ישיבות ההסדר” ומסלול “תורתו אומנותו” בנושא של זכויות חיילים דתיים קיימים מסלולים אשר מאפשרים דחיית שירות צבאי מעת לעת עם שירות צבאי מקוצר ואף במקרים מסוימים, קבלת פטור מוחלט משירות צבאי. במסגרת מסלול ישיבות ההסדר, מצהירים מועמדים לשירות בטחון כי הינם דתיים ולומדים במסגרת

להמשך קריאה »

בית דין משלב

עריק ורוצה לצאת מזה ללא כלא ורישום פלילי? מעדת באופן חד פעמי בגלל בעיה נקודתית ואתה מעוניין לחזור לשירות תקין? ההליך בבית הדין המשלב הוא בדיוק בשבילך! מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות בעניין עריקים? לאורך השנים היה נדון עניינם של עריקים לתקופות ממושכות בפני

להמשך קריאה »

זכויותיו של אזרח עובד צה”ל

אזרחי עובדי צה”ל מועסקים במערכת הביטחון והם אינם נדרשים ללבוש מדים או נחשבים לחלק מהצבא הסדיר. לאזרחים עובדי צה”ל, יש מעמד מיוחד. בזכות אותו מעמד, הם גם זכאים לזכויות מיוחדות. אז מהם הזכויות? כל זאת ונושאים נוספים במאמר שלפניכם. אזרחים עובדי צה”ל וזכויות כפי שנאמר

להמשך קריאה »