למקרים דחופים:

ייצוג חיילים

המומחיות שלנו בהליכים מול רשויות הצבא

משרדנו הוא המשרד הבולט והמוביל בתחום הדין הצבאי, הן בייצוג חיילים בפני בתי דין צבאיים וליווי בחקירות מצ”ח, והן בהליכים אחרים מול רשויות הצבא. לא אחת, נזקקים חיילים לעזרה דווקא במסגרת היומיומית של המערכת הצבאית, מול גורמי רפואה, בריאות הנפש או וועדות שונות; הצורך בסיוע מול רשויות הצבא מתעורר גם בקרב מלש”בים או משתמטים שטרם התחיילו ונקלעו לבעיה הטעונה טיפול חרף היותם מחוץ למערכת הצבאית; אף אנשי קבע נזקקים לשירותים משפטיים עת מדובר בהליכים הקשורים לוועדות להתרת התחייבויות, פרישה רפואית וכיו”ב; ופעמים רבות נתקלים אנו בהחלטות פוגעניות של רשויות הצבא, אשר אין דרך להיאבק בהן אלא בדרך של בג”צ. בשלל עניינים אלה, ועניינים רבים אחרים מול רשויות הצבא, עוסק משרדנו מזה למעלה מ-15 שנים.

וועדות רפואיות

ליווי חיילים מול וועדות רפואיות בצבא, לרבות במקרים רפואיים, ערעורים על החלטות וועדה רפואית.

פרופיל 21

ליווי חיילים בבדיקות מול גורמי בריאות הנפש, לרבות קב”ן ופסיכיאטרים, התייעצות עם מומחים אזרחיים.

וועדת התאמה לשירות

ליווי חיילים במסגרת וועדות התאמה לשירות, לרבות במסגרת הכליאה על ידי הוראת בית הדין הצבאי לכינוס הוועדה. ערעורים על החלטות מפקד הבקו”ם.

פרישה רפואית לאנשי קבע

ליווי אנשי קבע בהליכים לפרישה רפואית, הסדרת זכויות, הליכים מול וועדות רפואיות ומול הוועדות השונות.

עתירות לבג``צ

עתירות לבג”צ בגין נושאים הקשורים באי גיוס לצבא, התאמת פטור, פרופיל ועוד.

גחל``ת

ליווי וטיפול בכלואים במסגרת ההתנהלות מול גורמי גחל”ת, שינוי שיבוץ, התאמת תפקיד, פטור משירות ועוד.

נציב קבילות חיילים

הגשת וטיפול בקבילות נגד מפקדים, גורמי רפואה, התנכלות, אי מתן מענה ועוד.

שינוי עילת שחרור

ערעורים על עילת שחרור מהתנהגות רעה וחמורה לאי התאמה לצורך הבטחת זכויות.

וועדות שליש

ייצוג חיילים במסגרת וועדות שליש הכלואים מכח פסק דין של בתי הדין הצבאיים.

וועדה 210

ייצוג כלואים בפני וועדה 210 להעברה להמשך כליאה בכלא אזרחי.

וועדות דרך ארץ וסמים

ייצוג חיילים במסגרת וועדות לפטור משירות מעילות של הרשעה בעבירות פליליות לרבות הבאת תיקים לעיון הוועדה במקרה שבו החייל מעוניין בשחרור.

ייצוג עריקים ומשתמטים

ייצוג עריקים בארץ ועריקי חו”ל לפני מעצר, במהלך כליאה, ואף לאחריה במידה וקיים צורך; מומחיות בביטול כתבי אישום והעברת תיקים לדין משמעתי.

העניינים המטופלים אל מול רשויות הצבא, יכולים להיות קשורים או מנותקים מתיק משפטי: פניות למיטב בנושאי בקשות לפטור משירות מסיבות שונות; פניות אל גורמי בריאות הנפש וגורמי רפואה; פניות בנוגע להליכי גיוס עתידיים או קיימים; פניות בנוגע לוועדות התאמה וערעורים למפקד מיטב; ייצוג משרתי קבע אל מול וועדות ערר או וועדות להתרת התחייבויות, טיפול בענייני השעיות והדחות, וביצוע כל פנייה נדרשת בנוגע לשמירת זכויות פנסיוניות ואחרות; הסדרת מעמד “בן מהגרים”, הסדרת מעמד “ספורטאי פעיל” או “ספורטאי מצטיין” ועוד.

שותפי המשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית, והינם בעלי היכרות מעמיקה עם המערכת הצבאית, הגורמים השונים בצבא, והמערכת הצבאית המשפטית. עו״ד ונוטריון רוני קרדונר שרת בשורות הפרקליטות הצבאית, ועדיין משרת במסגרת הסנגוריה הצבאית במילואים. עו”ד אודליה קרדונר שרתה בסנגוריה הצבאית ובתפקידה האחרון שרתה כממונה עריקים בבית הירוק ביפו. לחיילים המיוצגים על ידי משרדנו מובטח הטיפול המקצועי הטוב ביותר על ידי עורך דין צבאי ותיק ובעל ניסיון רב, לאור הניסיון הרב אשר נצבר בשנות השירות הרבות של שותפי המשרד בשורות הפרקליטות הצבאית, ולאחר שנים רבות של ייצוג משפטי בתיקים מהסוג הזה כעורכי דין צבאיים פרטיים ומנוסים.

הכל, מתוך הבנה שלא מדובר ב’תיקים’ אלא באנשים.

מאמרים

בית משפט המחוזי

בית המשפט המחוזי מבטל עונש מאסר

בית המשפט המחוזי מבטל עונש מאסר בערעור על תיק דקירה הנאשם הועמד לדין בגין עבירה של פציעה בנסיבות מחמירות, בכך שדקר את אחיו באמצעות סכין. בבית משפט השלום הנאשם לא היה מיוצג על ידי משרדנו, והוא הורשע לאחר ניהול משפט

לקריאה בהרחבה »

איומים בנשק טעון ודרוך

איומים בנשק טעון ודרוך – 30 ימי עבודה צבאית וללא מאסר בפועל כתב האישום שהוגש נגד החייל ייחס לו בתחילה עבירות חמורות של שימוש בלתי חוקי בנשק, עם מעשים נלווים של אלימות והתנהגות פלילית, והכל תוך שהנשק היה טעון ודרוך,

לקריאה בהרחבה »

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר