למקרים דחופים:

מיהו עורך דין צבאי?

בעבר עורך דין צבאי היה מי שהוסמך להופיע בפני בתי דין צבאיים. החל משנת 2017 יכול כל עורך דין לייצג בבית דין צבאי. אבל לא כל עורך דין יודע לייצג בפני בית דין צבאי או בפני רשויות הצבא!! בטרם תשכרו שירותיו של עו”ד נכון יהא לברר מידת ניסיונו בתחום הצבאי, רקע צבאי קודם כעורך דין בפרקליטות הצבאית, ושנות עיסוק בתחום הספציפי הזה.

עורך דין צבאי הוא עורך דין שתפקידו להגן על זכויות החייל ולייצגו בפני בית הדין הצבאי או רשויות הצבא. עורכי הדין בחברת עו”ד צבאי קרדונר התמחו בענייני צבא ופלילים ושרתו שירות ארוך במסגרת הפרקליטות הצבאית, ומכאן ניסיונם העשיר בן כ-20 שנים בתחום המשפט הצבאי-

עורך דין צבאי ונוטריון רוני קרדונר התמחה אצל הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר, האלוף אביחי מנדלבליט [כיום משמש כמזכיר הממשלה]. בוגר קורס קצינים בבה”ד 1, ובוגר קורס קציני משפטים בבית הספר למשפט צבאי בצריפין וכן קורס קציני משפטים מתקדם לקצינים בדרגת סרן. עבר השתלמויות רוחביות וממוקדות בדין הצבאי והמשפט הבינלאומי. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים. סיים חוק לימודיו בשנת 1999 והתגייס לפרקליטות הצבאית במסלול העתודה, שם שירת בחובה ובקבע בשורות הפרקליטות והסנגוריה הצבאית. החל מגיל 21 עוסק עו”ד קרדונר בתחום הדין הצבאי, וגם לאחר שחרורו ממשיך הוא לשרת במילואים בסנגוריה הצבאית בתיקי מצ”ח מורכבים וחמורים וגם כיועץ משפטי אופרטיבי בתחום הדין הצבאי והמשפט הבינלאומי לרבות כיועץ משפטי באוגדת מילואים וכיום באוגדה סדירה. עו”ד צבאי ונוטריון קרדונר הינו בדרגת רס”ן במילואים המבצע כ-40 ימי מילואים בשנה וזכה להכרה כקצין מצטיין במערך המילואים של הפרקליטות הצבאית לשנת 2013.

עורכת דין צבאית אודליה קרדונר התמחתה אצל הסניגורית הצבאית הראשית, אל”מ אורנה דוד, בוגרת קורס קצינים בבה”ד 1, בוגרת קורס קציני משפטים בבית הספר למשפט צבאי בצריפין, ועברה השתלמויות רבות בדין הצבאי. במסגרת תפקידה הכינה את תוכנית החניכה של פרקליטות עריקים לקצינים חדשים במערך. בוגרת הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 2005 התגייסה לפרקליטות צבאית במסגרת מסלול העתודה, והחל מגיל 21 עוסקת עו”ד קרדונר בתחום הדין הצבאי, היא שירתה כסנגורית צבאית בפיקוד דרום וזרוע היבשה, תובעת צבאית בבית המשפט באיו”ש ותובעת בכירה טיפלה בתיקים פלילים חמורים. בתפקידה האחרון שרתה כממונה עריקים בבית הירוק ביפו עם מינוי פרקליט. לעורכת דין צבאי אודליה קרדונר נסיון רב בתיקי עריקים ומצ”ח, והיא מנהלת את תחום הדין הצבאי במשרד.

עורך דין צבאי הוא מי שבקיא בחוק השיפוט הצבאי וההליכים המשפטיים, והמכיר את המערכת הצבאית באופן אשר יסייע לו לייצג את לקוחו. עורך דין צבאי מומחה חייב להיות בקיא ברזי חוק השיפוט הצבאי, להכיר את מדיניות הפרקליטות הצבאית בנוגע לעבירות מסויימות, ולהכיר את פסיקת בתי הדין הצבאיים והלכות בית הדין הצבאי לערעורים. זאת, על מנת לתת ללקוחו את תמונת המצב הנכונה ביותר, את דרכי הפעולה הטובות האפשריות, ואת התוצאות הטובות ביותר בהתאם לדין הצבאי, לפסיקה הצבאית, ולנסיבות הספציפיות של המקרה.

עורך דין צבאי מומחה, הוא עורך דין אשר יידע לתת פתרון לכל בעיה הקיימת מול רשויות הצבא, בין אם מדובר בהליכים צבאיים פליליים ובין אם מדובר בהליכים מול רשויות הגיוס, בהבאת עניינו של לקוחו לגורמים המתאימים (ולא בפני גורמי סרק), באופן ובהליך המתאים מבחינה צבאית, בתוך פרקי הזמן הקבועים בחוק ובפקודות (על מנת שלא “לפספס” מועדים ולגרום נזק לחייל המיוצג), ובאופן נהיר וברור בהסברת עניינו הספציפי של הלקוח.

כמובן, ניסיונו של עורך הדין בתחום המשפט הצבאי, והצלחות קודמות שהיו לו בתיקים צבאיים, הינם פרמטרים חשובים ביותר אשר יש לשקול בבואכם לשכור שירותיו של עורך דין צבאי. חשוב להדגיש- וותק של עורך דין בצבא, יכול ללמד על שירות צבאי ארוך שנים, אך לא על ניסיון בתור עורך דין צבאי, ורצוי לשאול את עורך הדין במפורש, כמה שנים הוא עוסק בתחום המשפט הצבאי ומייצג חיילים בפני בתי דין צבאיים, ולא כמה שנות ניסיון בשירות צבאי צבר.

משרדנו עוסק במשפט הצבאי מזה למעלה מ-15 שנים וסיפק במהלך השנים שירות משפטי מעולה לאלפי לקוחות מרוצים, לרבות עבירות העדר מן השירות, עריקה, שימוש בסמים, סירוב להיבדק, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, סחר ותיווך בסמים, ביזה, תיקי מוות, אירועים מבצעיים, אלימות, שימוש בלתי חוקי בנשק, ירי בשטחים בנויים ופתוחים, תיקים מבצעיים, תיקי עבירות הטרדה מינית, עבירות מין ועוד .

אם אתה, את או יקירכם נעצרו, עומדים להיעצר, נחקרים או עומדים להיחקר – פנה למשרדנו לקבלת טיפול משפטי מקיף, בכל ההיבטים, ואנו נלווה אתכם בכל השלבים, החל מהייעוץ, הטיפול במעצר, במשפט, בהסדרת המעמד, בוועדת התאמה לשירות, בפרופיל הצבאי ועוד.

תיקים צבאיים רבים אשר טופלו על ידי משרדנו לאורך השנים סוקרו על ידי התקשורת, בהיותם תיקים משמעותיים אשר היו חשובים לסדר היום הציבורי, ולאור ההישגים הגדולים שהושגו בהם מול מערכת המשפט הצבאית ומול גורמי הצבא. משרדנוטיפל בהליכים צבאיים חמורים ובעלי פרופיל תקשורתי נרחב כדוגמת מוות באימונים ביחידה מובחרת במתקן אדם, התעללות של חיילי חטיבת חי”ר באיו”ש, אירוע של הריגה תוך כדי הימלטות משוטרים, תיקי סוכנים וימל”מ, תיקי אונס, תיקי הוצאה נשק ואמל”ח וסחר בהם ועוד.

גם תיקי היעדרות מן השירות זוכים לחשיפה נרחבת, ומשרדנו טיפל בתיק של משתמט ל-9 שנים אשר שירת במארינס האמריקאי. בתיק זה, פנינו לכל הגורמים האפשריים, לרבות משרד ראש הממשלה, שר הביטחון, הקונגרס האמריקאי, נציגי המארינס בישראל. בעקבות אלו ועוד פעולות משפטיות רבות, הגיעו הצדדים להסדר טיעון אשר בית הדין הצבאי מצא שהינו מקל בצורה קיצונית עם נסיבות העניין, אולם הסכים לאמצו.

משרדנו הביא לביטולי כתבי אישום בתיקי מצ”ח חמורים, בתיקי זיוף גימלים, בתיקי החזקת סמים עקב חיפוש לא חוקי, בתיקי עריקות ובשלל עבירות אחרות. זאת, לאור היכרות עם מדיניות הפרקליטות, עם רזי החוק הצבאי והפלילי וידיעה כיצד לאתר את אותם פגמים ראייתיים אשר עשויים לסייע לחייל הלקוח.

בנוסף, משרדנו טיפל בתיקים רבים מול רשויות הגיוס וגרם לטיפול מיטבי בחיילים שללא ייצוגנו הייצוג זכו להתעלמות– כך למשל, טיפל משרדנו בחיילים רבים אשר היה צורך להביא את נתוניהם האישיים/ מצוקה רפואית/ מצוקה נפשית בפני רשויות הגיוס, וזאת לצורך בחינת התאמתם לשירות צבאי. החייל לא זכה לטיפול הולם עד שפנה למשרדנו, ובעקבות ייצוג משרדנו, החייל פוטר משירות או הותאם לו פרופיל רפואי/נפשי תואם את מצבו.

משרדנו הביא לביטול הליכי גיוס של מועמדים לשירות בטחון עקב אי חוקיות הליכי הגיוס. חוקיות הליכי הגיוס הינה תורה שלמה, אשר רק עורך דין צבאי מנוסה ומומחה, עם וותק של שנים רבות בתחום המשפט הצבאי, יידע להכיר. עורך דין אשר בקיא בהלכות הנוגעות לחוקיות הגיוס, יידע לזהות הליכים בלתי חוקיים ולעצור אותם עוד לפני שהחייל יגיע למצב של קושי להתייצב לגיוס, להשתמטות או עריקות, ולכליאה.

לכן, לעו”ד צבאי מומחה ומנוסה, הבקיא ברזי המשפט הצבאי והפלילי ועניינים הנוגעים לחוקיות הגיוס והליכים מול רשויות הצבא – חשיבות עליונה בייצוג חייל אשר עומד לדין בפני בית הדין הצבאי.

בכל בעיה משפטית צבאית, ניתן לפנות אל משרדנו בכל שעה ונשמח לייעץ ולעזור- עו”ד אודליה קרדונר 054-7337750.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

עורך דין צבאי מומלץ

המלצות וטיפים לבחור עורך דין צבאי מומלץ

המלצות וטיפים לבחור עורך דין צבאי מומלץ – אין שאלה שגם בעולם הצבאי נחוצים שירותים של עורכי דין, אך יש להבין שבכל הנוגע לעולם הצבאי הרבה פעמים הדברים מעט יותר סבוכים, כך שלא מעט קצינים, נגדים, חיילים ואנשי מילואים מוצאים את עצמם נאלצים להגן על

להמשך קריאה »

טלפונים לחייל – ר”מ 2

להלן לשימוש חיילים והוריהם, מספרי טלפון של יחידות ר”מ 2 השונות בבתי החולים ברחבי הארץ. שהות בר”מ 2 כידוע, הינה סיפוח ליחידה זו לאור המלצה לאישפוז ממושך העולה על שבועיים. במקרה כזה “ייפלט” החייל מיחידתו ויסופח ליחידת ר”מ 2, אשר תבצע מעקב צמוד על מצבו

להמשך קריאה »
גיוס לצבא לבעלי רקע נפשי

גיוס לצבא לבעלי רקע נפשי

בגיל 18 בני נוער רבים מתגייסים לצבא, אך עבור חלק מהמועמדים לשירות צבאי אשר סובלים מבעיות נפשיות שונות, המערכת הצבאית אינה מתאימה להם ולכן הם אמורים להתנהל מול הצבא כדי לקבל שחרור משירות צבאי וזאת על רקע נפשי. התנהלות באמצעות עורך דין צבאי במקרים הללו

להמשך קריאה »