למקרים דחופים:

משפט צבאי מול מערכת הביטחון

קיימים מקרים במהלך השירות הצבאי, שירות קבע או במערך שירותי הביטחון שבהם מי ששירת את המדינה לאורך שנים, לא קיבל את מלוא הזכויות שלו בנושאים שונים. עקב כך לאחר השחרור או בתום שנות השירות, מחליט אדם זה לתבוע את מערכת הביטחון, כדי שישלימו את כל הכספים המגיעים לו על פי חוק. זה קורה הרבה אצל נכי צה"ל וגם אצל אחרים ולכן אין ברירה אלא לשכור את שירותו של עורך דין אשר מתמקצע בניהול משפט צבאי על כל רבדיו. 

מערכת השיפוט הצבאית שונה בנושאים רבים מאשר המערכת המשפטית האזרחית, היא מחמירה בתחומים מסוימים ולכן בכל מה שקשור בנושאים בסיסיים, הדברים נשקלים בכובד ראש ועורך הדין מבצע כל שניתן כדי לסייע ללקוח שלו ולהצליח בדיונים המשפטיים. לצורך כך הלקוח פועל על פי ההנחיות המדויקות של היועץ המשפטי ומכין את כל המסמכים שמוכיחים את העובדה שהוא לא קיבל את המגיע לו ולכן הוא פועל למיצוי הזכויות.

התנהלות של משפט צבאי

עורכי הדין אשר הם מומחים בנושא משפט צבאי היו בדרך כלל בעברם פרקליטים או תובעים במערכת המשפט הצבאית ולכן הם מכירים אותה מכל הוויות האפשרויות. לכן כאשר הם מטפלים בתיק מסוים שבו נגרמה עוגמת נפש לגורם ששירת במשך שנים את מערכת הביטחון, הם בוחנים את הנושא מכל ההיבטים ומחליטים על האסטרטגיה הנכונה ביותר כדי להצליח בבית המשפט. 

לצורך כך הם בוחנים את כל התיעוד ובמידת הצורך הם מבקשים לקבל גם חוות דעת של מומחה בתחום מסוים על פי המקרה. חוות דעת של מומחה שדעתו קבילה בבית המשפט עשויה להשפיע מאד על הלך הרוח במהלך משפט צבאי ותוביל לצעד נוסף בדרך להכרעה לטובתו של הלקוח.  

עורך דין צבאי

בנושא הקשור למערכת הביטחון, ההמלצה היא להיעזר בשירותיו של עורך דין צבאי שמתמחה בנושאים צבאיים. זאת כיוון שהם מכירים היטה את חוקי הצבא על כל הדקויות שבהם וזאת לאור הרקע הצבאי שלהם. עורכי דין אחרים שעוסקים בתחומים דומים במערכת המשפט האזרחית וגם במערכת הפלילית יוכלו לסייע אך האפקטיביות שלהם תהיה פחותה ולכן דרך זו מומלצת פחות 

תביעות של משפחות

לא אחת נוצרים מצבים שבהם החיילים לשעבר או אנשי מערכת הביטחון נפטרו לאחר הגשת התביעה או לפני כן ולכן בני המשפחה מדרגה ראשונה הם אלו שתובעים במסגרת משפט צבאי את הגורמים הרלוונטיים, כיוון שגם לאחר מותו של העובד או הנכה, הזכות של מיצוי הזכויות עומדת לזכותם, אם המערכת לא שילמה במועד את הכספים שהם היו אמורים לשלם על פי חוק. 

ברוב המקרים שבהם מדובר בנושא עו"ד דיני עבודה הסכומים גבוהים ולכן אין זה עניין של מה בכך ולמשפחות חשוב לקבל כסף זה כך שיוכלו להתנהל בפאן הפיננסי בצורה מכובדת, גם לאחר שאבי המשפחה הלך לעולמו. 

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

זימון למשפט צבאי

קיבלת זימון למשפט צבאי? אלא הטעויות שאין לעשות!

לקבל זימון לבית דין צבאי אף פעם אינו מנבא טובות. מילא לא להיות חייל מצטיין ומילא לסגור שבתות, אך להגיע למצב שבו מקבלים זימון מטעם המערכת הצבאית, עשוי להיות מלחיץ ביותר, ללא קשר לפז"מ או לסוג התפקיד שממלאים בצבא. מכאן שחשוב ביותר לדעת שבמקום לעשות

להמשך קריאה »
שימוש בלתי חוקי בנשק בצבא

שימוש בלתי חוקי בנשק

במהלך השירות הצבאי ישנם חיילים המסתבכים בגין עריקה, השתמטות ועבירות פליליות אחרות. מקרה חמור מאוד הוא ההסתבכות בעבירות נשק. ההמלצה היא לפנות באופן מיידי לעו"ד פלילי ולקבל ייצוג. המאמר יעסוק בשימוש בלתי חוקי בנשק וכיצד להתמודד עם עבירות מסוג זה. עבירות במסגרת צבאית בזמן השירות

להמשך קריאה »
משרד הביטחון

הכרה בבעיות רפואיות על ידי משרד הביטחון

הכרה בבעיות רפואיות אנשי שירות סדיר, קבע וכוחות הביטחון השונים אשר נפצעו או חלו במהלך שירותם הצבאי זקוקים למסמכים של הכרה בבעיות רפואיות שלהם על ידי משרד הביטחון, כדי לקבל קצבאות וטיפולים רפואיים שונים באופן שוטף. ההתנהלות מול משרד זה כרוכה במהמורות רבות והמטופלים עוברים

להמשך קריאה »