למקרים דחופים:

נתפסת בנהיגה בשכרות במהלך השירות הצבאי? כל מה שאתה חייב לדעת

במהלך השירות הצבאי אתם למעשה "רכוש" צה"לי, מה שחיילים רבים לא לוקחים בחשבון כאשר הם יוצאים לבלות בסוף השבוע. אם חיילים או חיילות נתפסים נוהגים שיכורים, הם בדרך כלל יצטרכו להסתייע בעורך דין צבאי. יחד עם זאת, אין בכך חובה, ולעיתים, יהיה אפשרי להסתייע גם בעורכי דין אחרים המתמחים בדינים צהליים.

החוק נועד לשמירה על כולנו, בין אם אנחנו חובבי אלכוהול או פחות. העניין הוא, שלא כולנו נשמעים לחוק ולעיתים אנשים נתפסים נוהגים גם כאשר הם שיכורים. כמובן שאנו מגנים זאת בחירוף נפש, אבל חשוב בכל זאת לזכור שגם אם נתפסתם נוהגים תחת שכרות, אתם זכאים להגנה משפטית. רגע לפני שאתם מקבלים את גזר הדין שעוד לא ניתן לכם בכלל, אל תוותרו על סיוע משפטי. בשורה התחתונה, זה עשוי להיות בדיוק מה שמפריד ביניכם לכלא צבאי ולעונשים אחרים הקבועים בחוק.

הגנה משפטית בעקבות נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים

אם אתם מחפשים הגנה משפטית בעקבות כך שנתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, השורות הבאות נכתבו עבורכם. מדי שנה נתפסים בישראל לא מעט נהגים תחת השפעת אלכוהול וסמים, מה שבדרך כלל עשוי בקלות להוביל לשלילה, קנסות ועונשים שונים הקבועים בחוק.

אם חלילה נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים, יהיה חשוב תמיד להישמע להוראות השוטר במקום האירוע. אל תנסו להתחכם, אבל יחד עם זאת, אל תקבלו כמובן מאיליו את הסיטואציה. לא בכדי, אנשים מקבלים סיוע משפטי. בפועל, עורך דין נהיגה בשכרות יכול לסייע לכם באופן משמעותי במקרים אלו.

באיזה שלב כדאי לקבל סיוע משפטי לאחר שנתפסתי נוהג בשכרות?

אם נתפסתם נוהגים בשכרות, במיוחד במהלך השירות הצבאי, ההמלצה היא לקבל סיוע משפטי כמה שיותר בהקדם. נהיגה בשכרות היא לא עניין של מה בכך, מאחר שהחוק רואה בפעולה זו כמעשה חמור ביותר. המדינה מנסה בכל כוחה לצמצם את אחוז תאונות הדרכים במהלך השנים, וכמו כן, מנסה גם להילחם בתופעה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים.

כשאתם מקבלים סיוע משפטי בהקדם, אתם מקדימים תרופה למכה במובן מסוים. אם תדחו את קבלת הסיוע המשפטי בעקבות נהיגה בשכרות, אתם מקטינים את הסיכויים של עורך הדין להצליח להשתלט על הקייס המשפטי שלכם. נסו שלא לדחוק את עורך הדין לפינה בגלל לחצים של זמן, הסתייעו בו הרבה לפני הדקה ה-90 ובטח שלא ברגע האחרון (לפני המשפט).

האם חובה להסתייע רק בעורך דין צבאי?

לא, אין חובה להסתייע אך ורק בעורך דין צבאי אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול. יחד עם זאת, עורך דין צבאי יכיר כנראה טוב יותר את הדינים הרלוונטיים לכם בתקופת השירות הצבאי. אם נתפסתם בעקבות נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, פנו לייעוץ משפטי כמה שיותר בהקדם.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

רישום פלילי מופחת

מהו רישום פלילי מופחת בגין הרשעה בבית דין צבאי? ברחבי הארץ קיימים 3 בתי דין אשר בהם נשפטים חיילים השייכים לפיקודים השונים, לפי החלוקה הבאה: בית דין צפון- פיקוד צפון וחיל ים; בית דין מרכז- פיקוד מטכ"ל, מרכז, חיל אוויר ועורף; בית דין דרום- פיקוד

להמשך קריאה »
זימון למשפט צבאי

קיבלת זימון למשפט צבאי? אלא הטעויות שאין לעשות!

לקבל זימון לבית דין צבאי אף פעם אינו מנבא טובות. מילא לא להיות חייל מצטיין ומילא לסגור שבתות, אך להגיע למצב שבו מקבלים זימון מטעם המערכת הצבאית, עשוי להיות מלחיץ ביותר, ללא קשר לפז"מ או לסוג התפקיד שממלאים בצבא. מכאן שחשוב ביותר לדעת שבמקום לעשות

להמשך קריאה »
בחירת עורך דין בקורונה

בחירת עורך דין צבאי בקורונה

בין אם מבקשים להגיש תביעה בגין השגת תגמולים מטעם משרד הביטחון, בין אם זקוקים לייצוג מקצועי מול מח"ש, בין אם נפתח נגדכם הליך שימוע צבאי ומבקשים לקיים גישור מקצועי ובין אם מבקשים עזרה מקצועית על מנת לעבור תפקיד צבאי, נראה שגם לכם לא יזיק ייצוג של עורך דין

להמשך קריאה »