למקרים דחופים:

נתפסת בנהיגה בשכרות במהלך השירות הצבאי? כל מה שאתה חייב לדעת

במהלך השירות הצבאי אתם למעשה “רכוש” צה”לי, מה שחיילים רבים לא לוקחים בחשבון כאשר הם יוצאים לבלות בסוף השבוע. אם חיילים או חיילות נתפסים נוהגים שיכורים, הם בדרך כלל יצטרכו להסתייע בעורך דין צבאי. יחד עם זאת, אין בכך חובה, ולעיתים, יהיה אפשרי להסתייע גם בעורכי דין אחרים המתמחים בדינים צהליים.

החוק נועד לשמירה על כולנו, בין אם אנחנו חובבי אלכוהול או פחות. העניין הוא, שלא כולנו נשמעים לחוק ולעיתים אנשים נתפסים נוהגים גם כאשר הם שיכורים. כמובן שאנו מגנים זאת בחירוף נפש, אבל חשוב בכל זאת לזכור שגם אם נתפסתם נוהגים תחת שכרות, אתם זכאים להגנה משפטית. רגע לפני שאתם מקבלים את גזר הדין שעוד לא ניתן לכם בכלל, אל תוותרו על סיוע משפטי. בשורה התחתונה, זה עשוי להיות בדיוק מה שמפריד ביניכם לכלא צבאי ולעונשים אחרים הקבועים בחוק.

הגנה משפטית בעקבות נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים

אם אתם מחפשים הגנה משפטית בעקבות כך שנתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, השורות הבאות נכתבו עבורכם. מדי שנה נתפסים בישראל לא מעט נהגים תחת השפעת אלכוהול וסמים, מה שבדרך כלל עשוי בקלות להוביל לשלילה, קנסות ועונשים שונים הקבועים בחוק.

אם חלילה נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים, יהיה חשוב תמיד להישמע להוראות השוטר במקום האירוע. אל תנסו להתחכם, אבל יחד עם זאת, אל תקבלו כמובן מאיליו את הסיטואציה. לא בכדי, אנשים מקבלים סיוע משפטי. בפועל, עורך דין נהיגה בשכרות יכול לסייע לכם באופן משמעותי במקרים אלו.

באיזה שלב כדאי לקבל סיוע משפטי לאחר שנתפסתי נוהג בשכרות?

אם נתפסתם נוהגים בשכרות, במיוחד במהלך השירות הצבאי, ההמלצה היא לקבל סיוע משפטי כמה שיותר בהקדם. נהיגה בשכרות היא לא עניין של מה בכך, מאחר שהחוק רואה בפעולה זו כמעשה חמור ביותר. המדינה מנסה בכל כוחה לצמצם את אחוז תאונות הדרכים במהלך השנים, וכמו כן, מנסה גם להילחם בתופעה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים.

כשאתם מקבלים סיוע משפטי בהקדם, אתם מקדימים תרופה למכה במובן מסוים. אם תדחו את קבלת הסיוע המשפטי בעקבות נהיגה בשכרות, אתם מקטינים את הסיכויים של עורך הדין להצליח להשתלט על הקייס המשפטי שלכם. נסו שלא לדחוק את עורך הדין לפינה בגלל לחצים של זמן, הסתייעו בו הרבה לפני הדקה ה-90 ובטח שלא ברגע האחרון (לפני המשפט).

האם חובה להסתייע רק בעורך דין צבאי?

לא, אין חובה להסתייע אך ורק בעורך דין צבאי אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול. יחד עם זאת, עורך דין צבאי יכיר כנראה טוב יותר את הדינים הרלוונטיים לכם בתקופת השירות הצבאי. אם נתפסתם בעקבות נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, פנו לייעוץ משפטי כמה שיותר בהקדם.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

איך להוציא פטור נפשי מהצבא

איך לצאת מהצבא על נפשי?

לא מעט חיילים המשרתים בצבא ההגנה לישראל, וגם מועמדים לשירות ביטחון, מעלים לא אחת את השאלה והיא איך לצאת מהצבא על נפשי? מדובר על ניסוח פופולארי מאד בקרב החיילים המשרתים ובקרב המועמדים לשירות הביטחון, אך בפועל מדובר על קבלת פטור רשמי מהשירות בצבא מטעמים נפשיים

להמשך קריאה »

פרופיל 21

גורמי ברה”ן (בריאות הנפש) הצבאיים, מתחלקים, כמו כל יחידות הצבא, לפיקוד צפון, מרכז ודרום. גורמי ברה”ן הראשוניים שאיתם יבוא חייל במגע נמצאים בבקו”ם (בסיס קליטה ומיון), שם נמצא משרד ברה”ן המרכזי. גורמי ברה”ן מורכבים מקב”נים (אשר הינם עובדים סוציאליים או פסיכולוגיים בהכשרתם) וכן מפסיכיאטרים. כבר

להמשך קריאה »
וירוס קורונה בצבא - מידע לחייל

וירוס קורונה בצהל – כל המידע

נגיף הקורונה, אשר מעורר בהלה רבה בשבועות אחרונים ברחבי העולם, הוא חלק ממשפחה גדולה של נגיפים אשר גורמים למחלות בבעלי חיים ובבני אדם. נמצא כי המחלה עוברת בין בני אדם בצורה הדומה לשפעת, דרך טיפות זעירות אשר מתפזרות בזמן שיעול של נושא נגיף. בשל כך,

להמשך קריאה »