למקרים דחופים:

נתפסת בנהיגה בשכרות במהלך השירות הצבאי? כל מה שאתה חייב לדעת

במהלך השירות הצבאי אתם למעשה "רכוש" צה"לי, מה שחיילים רבים לא לוקחים בחשבון כאשר הם יוצאים לבלות בסוף השבוע. אם חיילים או חיילות נתפסים נוהגים שיכורים, הם בדרך כלל יצטרכו להסתייע בעורך דין צבאי. יחד עם זאת, אין בכך חובה, ולעיתים, יהיה אפשרי להסתייע גם בעורכי דין אחרים המתמחים בדינים צהליים.

החוק נועד לשמירה על כולנו, בין אם אנחנו חובבי אלכוהול או פחות. העניין הוא, שלא כולנו נשמעים לחוק ולעיתים אנשים נתפסים נוהגים גם כאשר הם שיכורים. כמובן שאנו מגנים זאת בחירוף נפש, אבל חשוב בכל זאת לזכור שגם אם נתפסתם נוהגים תחת שכרות, אתם זכאים להגנה משפטית. רגע לפני שאתם מקבלים את גזר הדין שעוד לא ניתן לכם בכלל, אל תוותרו על סיוע משפטי. בשורה התחתונה, זה עשוי להיות בדיוק מה שמפריד ביניכם לכלא צבאי ולעונשים אחרים הקבועים בחוק.

הגנה משפטית בעקבות נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים

אם אתם מחפשים הגנה משפטית בעקבות כך שנתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול, השורות הבאות נכתבו עבורכם. מדי שנה נתפסים בישראל לא מעט נהגים תחת השפעת אלכוהול וסמים, מה שבדרך כלל עשוי בקלות להוביל לשלילה, קנסות ועונשים שונים הקבועים בחוק.

אם חלילה נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים, יהיה חשוב תמיד להישמע להוראות השוטר במקום האירוע. אל תנסו להתחכם, אבל יחד עם זאת, אל תקבלו כמובן מאיליו את הסיטואציה. לא בכדי, אנשים מקבלים סיוע משפטי. בפועל, עורך דין נהיגה בשכרות יכול לסייע לכם באופן משמעותי במקרים אלו.

באיזה שלב כדאי לקבל סיוע משפטי לאחר שנתפסתי נוהג בשכרות?

אם נתפסתם נוהגים בשכרות, במיוחד במהלך השירות הצבאי, ההמלצה היא לקבל סיוע משפטי כמה שיותר בהקדם. נהיגה בשכרות היא לא עניין של מה בכך, מאחר שהחוק רואה בפעולה זו כמעשה חמור ביותר. המדינה מנסה בכל כוחה לצמצם את אחוז תאונות הדרכים במהלך השנים, וכמו כן, מנסה גם להילחם בתופעה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים.

כשאתם מקבלים סיוע משפטי בהקדם, אתם מקדימים תרופה למכה במובן מסוים. אם תדחו את קבלת הסיוע המשפטי בעקבות נהיגה בשכרות, אתם מקטינים את הסיכויים של עורך הדין להצליח להשתלט על הקייס המשפטי שלכם. נסו שלא לדחוק את עורך הדין לפינה בגלל לחצים של זמן, הסתייעו בו הרבה לפני הדקה ה-90 ובטח שלא ברגע האחרון (לפני המשפט).

האם חובה להסתייע רק בעורך דין צבאי?

לא, אין חובה להסתייע אך ורק בעורך דין צבאי אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול. יחד עם זאת, עורך דין צבאי יכיר כנראה טוב יותר את הדינים הרלוונטיים לכם בתקופת השירות הצבאי. אם נתפסתם בעקבות נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, פנו לייעוץ משפטי כמה שיותר בהקדם.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

חקירת מצ"ח – המדריך המלא

מדריך לנחקר – חקירת מצ"ח מאמר זה נכתב על ידי עורך דין צבאי מומחה בחקירות תיקי מצ”ח בעבירות סמים, מין, רכוש, שימוש בנשק ועבירות המתה, והוא נועד לשמש את הנחקרים ובני משפחותיהם בנקודת זמן קשה זו בחייהם. במאמר זה תוכלו למצוא מידע מועיל ויעיל, אשר

להמשך קריאה »
עורך דין צבאי מומלץ בתלאביב

בחירת עורך דין צבאי בתל אביב

בחירת עורך דין צבאי בתל אביב – מצד אחד הצבא הוא גוף מכובד והחיילים שמשרתים בו מבקשים לתרום למדינה, אך מצד שני גם בצבא נתקלים בלא מעט בעיות משמעת שחוצות את הגבול הפלילי, כלומר לא פעם חיילים, קצינים, מילואימניקים ואנשי קבע מוצאים את עצמם נאשמים

להמשך קריאה »

שימוש בסמים, דגימת שתן חיובית, נהיגה בשכרות – ללא מאסר

משרדנו טיפל בחייל אשר נעצר בשעת לילה על ידי משטרת ישראל בעודו נוהג ברכב. במהלך המעצר הבחינו השוטרים בפריט מושלך מהרכב אשר נמצא כמכיל קנאביס. בדיקת שתן שנערכה לחייל במצ”ח באותו לילה נמצאה חיובית לקאנביס. נגד החייל הוגש כתב אישום בגין עבירה של שימוש בסם מסוכן

להמשך קריאה »