למקרים דחופים:

פטור מהצבא לבעלי צרכים מיוחדים

צעירים רבים מעוניינים להתגייס לצבא כדי לשרת את המדינה, ללמוד נושאים חדשים וליהנות מהחוויה העוצמתית. עם זאת יש צעירים בעלי צרכים מיוחדים שאינם יכולים להתגייס לצבא לאור המוגבלויות השונות של כל אחד מהם ולכן הם זקוקים להוציא פטור משירות צבאי.

אופן קבלת פטור משירות צבאי

הדרך המומלצת כדי לקבל פטור משירות צבאי היא לפנות לעו"ד אשר עוסק בתחום זה. כל ההתנהלות הצבאית וכל החוקים במערכת זו הם שונים מכל מה שקורה ברובד האזרחי ולכן עורך דין בעל ניסיון בתחום זה יוכל לסייע בתהליך זה מתחילתו ועד סופו. העובדים והמדריכים של עמותה לאנשים עם צרכים מיוחדים מודעים לעובדה שבני נוער מסוימים שהם מועמדים לשירות צבאי, לא יוכלו לבצע תפקיד כלשהו לאור מצבם הגופני, מגבלות פיזיולוגיות או בעיות נפשית. לאור זאת הם מפנים אותם לעורך הדין הצבאי. לאחר שהוא מקבל את המידע הרלוונטי על מצבם המדויק, הוא בוחר באסטרטגיה הנכונה ביותר עבורם לצורך קבלת הפטור משירות צבאי.

ועדה רפואית של הצבא

במקרים רבים על המעמד לשירות צבאי להגיע לועדה רפואית של הצבא. בוועדה זו יושבים רופאים וגורמים בריאותיים נוספים אשר מתמקצעים בנושאים התואמים את הליקויים הרפואיים של מועמד זה. חברי הועדה בוחנים באופן מעמיק את המסמכים הרפואיים שצירף עורך הדין הצבאי, במידת הצורך נעשית גם בדיקה ולאחר מכן הוועדה מציגה את המסקנות שלה. יש מקרים שבהם הועדה מאשרת את בקשת עורך הדין להורדת פרופיל לדרגה הנדרשת, מקרים אחרים שבהם ההורדה היא לפרופיל 21 על רקע נפשי ומקרים נוספים שבהם הוועדה מאשרת שמועמד זה אינו יכול לשרת בצבא עקב מגבלותיו ולכן הוא מקבל תעודת פטור משירות צבאי.

הפחתת התקנים בצבא

לאור הפניות הרבות של מועמדים אשר מבקשים ומקבלים פטור משירות צבאי, הצבא החליט לקצץ בתקנים ולכן האופציה לקבלת פטור משירות צבאי הופכת לקשה הרבה יותר מאשר בעבר.

כאשר מגישים את הבקשה באמצעות עורך דין צבאי שהוא מומחה לנושא זה, הסיכויים לקבלת פטור מהצבא הם הרבה יותר משמעותיים. מכיוון שהוא מקבל את כל הרקע מאנשי עמותות לאנשים עם צרכים מיוחדים, הוא מבין היטב את כל המעטפת ולכן יודע כיצד לנתב את דרכו מול המערכת הצבאית המסועפת.

עם קבלת תעודת הפטור, הנער או הנערה מאושרים שהיחידה הצבאית הבינה שעם כל הרצון הטוב הם אינם יכולים למלא כל תפקיד במערך הצבאי.

איך מתחילים?

משרדנו מייצג מועמדים לשירות בטחון וכל חייל אשר זקוק לסיוע מול רשויות הצבא, בבקשות לפטור משירות, לטיפול נפשי או רפואי, עררים רפואיים ושאר הליכים צבאיים מנהליים. השותפים במשרד הינם יוצאי פרקליטות צבאית.

עו”ד ונוטריון (רס”ן במיל’) רוני קרדונר

מאמרים נוספים

וירוס קורונה בצבא - מידע לחייל

וירוס קורונה בצהל – כל המידע

נגיף הקורונה, אשר מעורר בהלה רבה בשבועות אחרונים ברחבי העולם, הוא חלק ממשפחה גדולה של נגיפים אשר גורמים למחלות בבעלי חיים ובבני אדם. נמצא כי המחלה עוברת בין בני אדם בצורה הדומה לשפעת, דרך טיפות זעירות אשר מתפזרות בזמן שיעול של נושא נגיף. בשל כך,

להמשך קריאה »
חייל אישור עבודה

הוצאת אישור עבודה במהלך השירות הצבאי – המדריך המלא

השירות הצבאי ידוע כאינטנסיבי מאוד וכצרכן זמן כבד, חיילים רבים מתקשים לעמוד בעומס הכלכלי ולעיתים אף נדרשים לתמוך במשפחותיהם במקביל לשירות. הצבא מאפשר לעבוד תוך כדי השירות, אך הדבר מצריך אישור עבודה מיוחד. מי יכול להוציא אישור, מה הדרכים לעשות את זה ומה הקשר של

להמשך קריאה »

עורך דין צבאי קרדונר

כבר יותר מ- 17 שנים שמשרדנו מתמחה בליווי וייצוג חיילים בסדיר ובקבע ומועמדים לשירות בטחון, מול מערכת המשפט הצבאית והמשפטית-צבאית, וזאת במגוון עבירות המשמעת והעבירות הפליליות בערכאות השונות והליכים נוספים מול רשויות הצבא. לקוחותינו נהנים מליווי רציף, מסור ונמרץ מטעם עורכי דין מנוסים, יוצאי הפרקליטות

להמשך קריאה »